В ЗОЕНЦ відбулось об`єднане засідання педагогічної ради та методичного дня

Згадане засідання пройшло 16 січня в актовій залі ЗОЕНЦ.

Спочатку на педагогічній раді виступив заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи В. Ю. Кузьма. Він підбив підсумки роботи учнівських об`єднань за перше півріччя поточного освітнього року.

“Освітній процес,- розпочав Василь Кузьма,- у І півріччі 2018/2019 навчального року був спрямований на реалізацію державної політики в сфері позашкільної освіти, яка сприяє забезпеченню потреб особистості учня у творчій самореалізації, поглибленні і розширенні шкільного базового рівня шляхом пізнавальної діяльності, формування екологічної культури, практичної природоохоронної роботи, засвоєння правил поведінки в природі тощо.

В організації навально-виховного процесу задіяно 32 педагоги, безпосередньо гурткову роботу проводили 26.

До 15 вересня практично був здійснений набір дітей у гуртки, доповнено Банк даних про юннатів на 2018/2019 навчальний рік, завершено формування учнівських об’єднань, складено попередній розклад занять.

Завідувачами відділів, методистами, керівниками гуртків своєчасно проведено підготовку приміщень, навчально-методичних кабінетів, творчих лабораторій до нового навчального року.

У І півріччі, педагоги закладу організували роботу 58 гуртків, у яких займалося 773 учні.

Мережа гуртків екоцентру в І півріччі – в ЗОЕНЦ охоплює 12 гуртків. За межами ЗОЕНЦ на базі освітніх закладів:

м.Ужгород – дошкільний заклад № 1 – 2 гуртки, школа-інтернат для слабочуючих дітей, ЗОШ № 7 – 1 група;

м.Хуст ЗОШ № 1, 4 – 5 гуртків;

Хустський район – Копашнівська ЗОШ – 4 гуртки;

Рахівський район – Лазищинська ЗОШ – 6 гуртків;

Іршавський район – Броньківська ЗОШ – 4 гуртки, Вільхівська ЗОШ – 4 гуртки, Приборжавська ЗОШ – 8 гуртків, Білкіська ЗОШ – 4 гуртки, Довжанська ЗОШ – 4 гуртки.

Протягом півріччя дирекцією, методичною службою відділів відвідано ряд гуртків з метою контролю підготовки, організації та проведення занять їхніми керівниками, які працюють безпосередньо в ЗОЕНЦ.

З 1 до 23 листопада 2018 року проводився моніторинг відвідування учнями шкіл гурткових занять.

Аналізуючи роботу гуртків за перше півріччя, слід відмітити, що всі гуртки працювали відповідно до навчального плану, складеного згідно з Програмою для загальноосвітніх та позашкільних закладів, затверджених МОН України.

Документація керівників гуртків оформлена на належному рівні. Практично педагоги готуються до занять та проведення масово-виховних заходів, використовуючи різні форми, методи: бесіди, години спілкування, уроки пам’яті, акції, тренінги, майстер – класи.

Протягом І півріччя педагогами ЗОЕНЦ організовано для юннатів навчально-пізнавальні екскурсії:

– в урочище Пасіки Великоберезнянського району, який входить до складу Ужанського національного природного парку, з метою ознайомлення з пам’ятками та об’єктами заповідного фонду, вивчення природи рідного краю,

– до Кам’яницького лісництва на тему „Лісоутворюючі породи Карпат”,

– кінну ферму, яка знаходиться на території санаторію „Малятко”,

– Чинадієвський замок,

– графську резиденцію Шенборна,

– санаторій „Квітка полонини”.

Проведені масово-виховні заходи:

– День відкритих дверей, День натураліста,

– до Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана,

– до Всесвітнього дня домашніх тварин,

– День захисника України,

– День пам’яті жертв голодомору,

– „Права дітей”,

– „Зелена красуне, живи!”

– До дня вторинної переробки.

Екологічні заходи:

– „Екокраїна „Веселка”,

– Екологічні квести,

Спільно із працівниками Державного підприємства Ужгородського лісового господарства провели майстер-клас „Зроби годівничку своїми руками”.

Екологічний тренінг „Птахи наші друзі, допоможіть їм”.

Цикл екологічного тренінгу „Твоя планета у твоїх руках”.

Екологічні акції:

– “Нагодуй птахів взимку”,

– „Збережи красу Карпат”.

Проведено дитячу науково-практична конференцію, присвячену 100-річчю позашкілля в Україні та 100-річчю з Дня народження Василя Сухомлинського – “Свій голос віддаємо на захист природи”.

Благодійні справи:

– До Міжнародного дня людей з інвалідністю 11 грудня відділом організовано візит до медико-соціального реабілітаційного центру „Дорога життя”,

– Із дітьми цього закладу педагоги ЗОЕНЦ Величканич О.М., Токарєва О.І. провели майстер-клас „Виготовлення новорічної листівки”,

– Самойлова А.В. провела екологічний тренінг, на якому діти робили колаж на екологічну тему: „Створи ландшафт”,

– Юннати ЗОЕНЦ підготували солодкі призи із сніговиками.

У грудні відділом організаційно-масової роботи та керівниками гуртків з метою виховання підвищення рівня правової освіти юннатів, створення належних умов для набуття вихованцями правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки, був організований і проведений тиждень прав дитини.

В рамках Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства”юннати свій протест висловили флешмобом, який продемонстрували в супермаркеті „Нова лінія” міста Ужгород.

Інформаційно-методичним відділом проведений Тиждень української мови. У рамках тижня для педагогів організовано виставку книг, газетно-журнальних публікацій „О, мово вкраїнська! Хто любить тебе, той любить мою Україну”. Проведено семінар-тренінг „Культура мовлення – вагома складова серед засобів педагогічної діяльності”.

Для вихованців – конкурс стінгазет,екскурсіяна телеканал „UA Закарпаття” філії ПАТ НСТУ.

Дирекція Центру постійно вишукує різні форми управлінської діяльності з метою надання можливості педагогам стати кваліфікованими педагогами-позашкільниками. Окрім направлення на традиційні курси підвищення педагогічної освіти з метою вдосконалення системи надання допомоги у підвищенні кваліфікації молодим спеціалістам, у цьому навчальному році продовжила роботу Школа молодого педагога, керівником якої призначено Кремінь О.І., методиста відділу інформаційно-методичної роботи, на сьогодні завідувач відділу організаційно-масової роботи, куратором школи є заступник директора ЗОЕНЦ Кузьма В.Ю. Засідання школи проводиться раз у місяць. Всі документи затверджені директором закладу. У школі займалося чотири педагоги. Практично вся методична служба ЗОЕНЦ задіяна у навчанні молодих педагогів.

Підсумовуючи вищесказане, відмічу, що педагогічний колектив ЗОЕНЦ провів велику роботу в організації, проведенні різних заходів із вихованцями закладу.

Дирекція та методична служба велику увагу приділяє організації навчання та самоосвіти педагогів.

Є і пропозиції, зокрема:Педагогам – організаторам масово-виховних заходів подавати сценарії та інші матеріали проведення заходів на затвердження за 10 днів до проведення заходу.

Методичній службі систематично розробляти методичні рекомендації для керівників гуртків з проведення у гуртках заходів з відзначення державних свят, знаменних дат.

Завідувачам відділів, керівникам гуртків у термін до 5 днів до завершення навчального півріччя подавати звіти про роботу відділів, гуртків та план роботи на наступне півріччя чи канікулярний період”, – завершив Василь Кузьма.

Далі йшлося про заходи, проведені з юннатами під час зимових канікул. Так, О. М. Величканич повідомила, що їхній відділ біології та дослідно-експериментальної роботи провів бесіду “Традиції святкування Нового року в країнах світу”, майстер-класи “Виготовлення вітальної листівки” та “Поросятко – символ 2019”.

А. В. Самойлова, завідувач відділу екології та природоохоронної роботи, поділилась досвідом щодо проведення зимової Школи в природі, яка передбачає ігрові заняття, майстер – класи та екскурсії. Також вона запропонувала організовувати такі Школи в природі на базі опорних шкіл в Іршавському, Хустському та Рахівському районах.

Керівник гуртка “Юні садівники” Г. М. Андрусь додала, що вона з юннатами проводила спостереження за плодовими деревами взимку та розучували колядки.

Потім директор закладу Олександр Геревич всіх присутніх ознайомив з проектом Закону “Про позашкільну освіту”. Кожен із педагогів мав змогу взяти участь в обговоренні проекту. Підсумовуючи, зауважили, що згаданий Закон загалом відповідає вимогам часу. Єдине: в статті 15 Проекту “Основні напрями позашкільної освіти” в переліку відсутній еколого-натуралістичний напрям. Можливо тому, що він вже вказаний у діючому Законі “Про освіту”. Все ж поправку вирішили внести і відправити в департамент освіти і науки Закарпатської ОДА.

Також прийнято рішення засідання педагогічної ради ЗОЕНЦ, у якому пропозиції виступаючих взяті до уваги.

У другій частині об`єднаного засідання присутні перейшли до питань методичного дня. Керівник гуртка “Юні охоронці природи” С. В. Бошко зупинилась на екологічних проблемах України та шляхах їх вирішення.

А методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ М. М. Копча, спираючись на власний досвід, розповіла про “Естетичне виховання юннатів” на заняттях гуртка і розробила для керівників гуртків екологічні ігри та розваги. Презентаційні матеріали виступаючих запропоновано використовувати у педагогічній діяльності керівникам гуртків.

Завершилось об`єднане засідання нагородженням. Оскільки минулий 2018 був приурочений 100 – річчю позашкільної освіти України, тому з нагоди ювілею директор О. В. Геревич за сумлінну працю у справі виховання підростаючого покоління нагородив педагогічних працівників грамотами ЗОЕНЦ.

Людмила БОКІЙ, завідувач відділу інформаційно – методичної роботи ЗОЕНЦ,

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувач відділу біології та дослідно – експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *