В ЗОЕНЦ стартував новий навчальний рік

Відповідно до Закону про позашкільну освіту розпочато новий навчальний рік в дитячих об’єднаннях Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

          Враховуючи сьогоднішню ситуацію, заняття проводилися з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.

          Перед початком занять,  які проводилися безпосередньо в екоцентрі, до юних натуралістів із словами вітання з початком навчального року, побажаннями  здоров’я, благополуччя та успіхів в навчанні звернулися директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич і заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи Василь Кузьма.  А до всіх юннатів, їх батьків та колег- педагогів, що  проводять гуртки від ЗОЕНЦ в Хустському, Іршавському та Рахівському районах, Олександр Геревич звернувся через відеозвернення, в якому, зокрема, відмітив, яку важливу роль відіграють набуті знання у становленні наших вихованців як громадян, активних, екологічно грамотних  природоохоронців. 

Сьогодні в багатьох країнах світу і в Україні вагома роль в освіті й вихованні молоді покладена саме на підвищення екологічної свідомості й культури, відтак  збереження навколишнього природного середовища. Постійно організовуються різні природоохоронні заходи, екологічні акції, направлені на вивчення, дослідження, охорону і примноження природних ресурсів.

         Педагоги  провели перші гурткові заняття в ЗОЕНЦ, на базі шкіл             м. Ужгорода та області.

Так, керівниця гуртка „Юні квітникарі” Оксана Кремінь провела перше заняття на тему: „Видатні вчені-природоохоронці Закарпаття. Ознайомлення гуртківців з планом роботи гуртка”. Заняття розпочалось важливою розповіддю про профілактику інфікування і поширення коронавірусу та правилами захисту від вірусних інфекцій.  Юннати ознайомились з програмою, планом та метою гуртка, з практичними роботами, які проводитимуться протягом навчального року.

Керівниця гуртка розповіла вихованцям про видатних вчених-природоохоронців Закарпаття, згідно розробленої методичної рекомендації Людмили Бокій. Діти дізнались про їхні біографії, наукову діяльність, завдяки чому вони стали відомими не лише в Україні,  а й за кордоном.

         В ході заняття юннати активно відповідали на питання вікторини „Знавці природи”, грали в екологічні ігри, розгадували ребуси на екологічну тематику та робили аплікацію  „Осінь”.

Завершальним етапом заняття було ознайомлення вихованців з інструктажем з охорони праці при проведенні екскурсій, походів та правилами поведінки в кутку живої природи. Гуртківці із задоволенням пройшлись екологічними стежками екоцентру, відвідали мешканців кутка живої природи, зробивши на згадку фото з улюбленими тваринками.

У відділі екології та природоохоронної роботи з вихованцями гуртка „Юні екологи” проведено перше  заняття керівницею  гуртка Мирославою Копчею. Тема заняття: „Охорона природи рідного краю та його екологічні проблеми ”. До заняття долучилася студентка, яка наразі проходить практику, Ліліана Гладьо, вона практично набувала досвіду з дітками, провела гру-розминку “Мозковий штурм” та запропонувала скласти опис свого варіанту розв’язання екологічних проблем нашого міста. Дітки виконали ці завдання на відмінно.

Також, керівниця гуртка  „Природа рідного краю” Ірина Катрич провела заняття в закладі дошкільної освіти № 36 на тему: „Природа твій друг – коли ти добре знаєш її”. Педагог ознайомила дошкільнят з правила безпечної поведінки в природі, дала знання про їстівні та отруйні гриби. Приємною несподіванкою для діток стало знайомство з морською свинкою, яку принесла Ірина Сергіївна.

Перше заняття в юннатів гуртка “Юні охоронці природи”, керівницею якого є Мирослава Дячук, пройшло на базі Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тема заняття: „Моє прекрасне екологічне літо”. Діти в ігровій формі розповідали про своє літо та різні його події. Основне завдання в юннатів було поділитися своєю еко – історією, новою екологічною звичкою, яку вони освоїли протягом літа або вчинком, яким вони пишаються.

Керівниця гуртка „Природа рідного краю”  Світлана Туряниця, на базі Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст., провела заняття на тему: „Природа починається з добра”  та  „Прибирання території школи”.

         Ганна Андрусь, керівниця гуртка „Юні садівники”, провела перше заняття на тему: „Видатні вчені-природоохоронці Закарпаття” на базі початкової школи ЗОШ № 6.

         Марина Павко, керівниця гуртка „Природа рідного краю” провела заняття на тему: „Наша Батьківщина – Україна”, на базі ДЗО № 1.       

Еріка Казаріна, гуртка „Природа рідного краю” провела заняття на тему: „COVID-19”, на базі ЗОШ № 2.

Ольга Марчишинець, керівниця гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво” провела заняття на тему: „Цінності нашого життя. Мандруй, пізнавай, відкривай!” , на базі Білківської ЗОШ І-ІІІ ст..

Є сподівання, що новий навчальний рік вже традиційно наповниться новими креативними ідеями та екологічними знаннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *