В ЗОЕНЦ пройшов тиждень педагогічної майстерності-2019


                     „Бути справжнім педагогом – це бути справжнім реформатором
                      майбутнього життя України,

бути апостолом Правди і Науки”
                                                       Софія Русова                                          

         І справді, бути сучасним педагогом – значить мати не лише педагогічну і методичну освідченість, а й постійно застосовувати інноваційні методи викладання на практиці.  Адже теперішні учні – це майбутні господарі нашої країни, які розпоряджатимуться її природними ресурсами. І від того, які реформи у сфері екології вони, ставши дорослими, прийматимуть, таким буде і ставлення до навколишнього середовища: стале, збалансоване чи  необдумане і хижацьке. Звичайно, щоб жити в гармонії з природою,  необхідно бути екологічно грамотними і  свідомими. Саме на це  спрямована діяльність  Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. А нещодавно його педагоги ділилися інноваціями  та вивчали досвід роботи своїх колег під час тижня педагогічної майстерності, що проходив на базі закладу з 11 до 15 березня.

      Розпочався тиждень з виставки творчих досягнень під назвою „Педагогічний вернісаж – 2019”. Виставка діятиме до кінця березня. На ній  педагоги ЗОЕНЦ представили власні портфоліо та калейдоскоп методичних розробок, масово-виховних заходів, всебічну діяльність своїх  гуртків, що ілюструють справжнє розмаїття педагогічної творчості з презентаціями,  постерами, дослідницькими роботами,  тематичними папками з дидактичними, ілюстративними матеріалами, а також видавничою та відеопродукцією. Виставка показала, що творчість – невід’ємна частина у практиці педагога – позашкільника.

       В рамках тижня проведено засідання методичного дня. На засіданні, зокрема, педагог С. М. Туряниця розповіла про організацію та методику проведення екскурсій в природу з юннатами гуртка „Юні квітникарі”. Після презентації заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи  Василь Кузьма  належно оцінив напрацювання педагога і додав, що їх можуть використовувати у своїй діяльності педагоги – колеги. Також В. Кузьма рекомендував закцентувати увагу на безпеку дітей під час екскурсії.

Далі на формуванні в юннатів відповідального та дієвого ставлення до навколишнього природного середовища на заняттях гуртка „Юні рослинники”  зупинилась керівник творчого об’єднання С. І. Фечка. Виступаюча розповіла про первоцвіти та практичну роботу гуртківців з їх охорони.  В. Ю. Кузьма такий підхід відмітив позитивом, проте  зауважив на необхідності оформити виступ, використовуючи сучасні комп`ютерні технології та фото.

   

  Керівник гуртка „Юні охоронці природи” М. І. Павлючок у своїй презентації розкрила тему „Вода – основний елемент біосфери”. Педагог широко подала інформацію про воду. Розповіла про різні способи очищення води від домішок, про досліди,  які проводить зі своїми гуртківцями.  Г. М. Андрусь, керівник гуртка „Основи агрохімії”  запропонувала молодому педагогу і з свого досвіду урізноманітнити досліди і показала, як можна практично  визначати смак води.

Підсумовуючи виступ М. І. Павлючок, директор екоцентру Олександр Геревич  відзначив актуальність та значимість порушеної теми,  оскільки цього місяця, а саме, 22 березня, відзначається „Всесвітній день води”. Наголосив на важливості проведення окремих гурткових занять, масово-виховних заходів з вивчення, дослідження і охорони водних ресурсів,  необхідності  навчання цьому всіх  педагогів, а через них і всіх наших вихованців.  Запропонував матеріали презентації Мирослави Павлючок  використати для друку у ”Віснику ЗОЕНЦ”, щоб її методична  розробка, поради щодо збереження води стали надбанням для використання  в роботі широкому загалу педагогів.

      Традиційно на засіданні методичного дня вручаються нагороди керівникам гуртків та їх вихованцям. Не стало винятком і березневе. На ньому були вручені грамоти ЗОЕНЦ переможцям відбіркового етапу Всеукраїнської виставки – конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

     В кінці засідання завідувач відділу інформаційно-методичної роботи Людмила Бокій проаналізувала наповнення оновленого сайту ЗОЕНЦ.

       Опісля відбулося  планове засідання атестаційної  комісії  де заслухались творчі звіти педагогів, які атестувалися: Токарєвої О. І., методиста відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи та   Куспляк Н. П., старшого вихователя Воловецької філії „Арніка”.

Атестаційна комісія ЗОЕНЦ
Атестаційна комісія слухає творчий звіт
О. І. ТОКАРЄВОЇ

Так, Олександра Токарєва висвітлила зміст своєї роботи протягом атестаційного періоду, а саме: надання інструктивно-методичної допомоги педагогам з питань біології та дослідницько-експериментальної роботи, про участь у підготовці та проведенні експедиційно-польових зборів команд юних ботаніків і зоологів, у вивченні передового педагогічного досвіду, координації дослідницько-експериментальної роботи в області, організацію методичного супроводу участі юннатів ЗОЕНЦ та області у всеукраїнських конкурсах.

Так, приміром, Олександра Іванівна забезпечувала участь делегацій області у Всеукраїнському фестивалі „Україна – сад”, Всеукраїнському конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну „Квітуча Україна”, який полягає у підготовці методичних матеріалів, оформленні турнікетів, буклетів, що висвітлюють роботу ЗОЕНЦ та позашкільних закладів області із даних напрямів.

Проблемне питання, над яким працює Токарєва О.І.: „Впровадження в позашкільну роботу еколого-натуралістичного спрямування нестандартних форм проведення масово-виховних заходів з дітьми, як важливого засобу підвищення ефективності освітнього процесу”.

На перший тур Рейтингу якості позашкільної освіти „Золота когорта позашкільників”  у 2017 році О.І. Токарєвою підготовлено та подано матеріали,  які розкривають прогностичні орієнтири інноваційного розвитку закладу, досвід впровадження і практичного використання новітніх освітніх технологій, розвиток соціальної активності учнівської молоді засобами позашкільної освіти. Подані матеріали відзначено Дипломом переможця в категорії „Позашкільні навчальні заклади обласного підпорядкування”.

Атестується Н. П. КУСПЛЯК

         А Н. П. Куспляк, старший вихователь відпочинкового табору „Арніка”,  яка  також атестувалася і працює у напрямі екологічного та національно-патріотичного виховання молоді й координує роботу вихователів табору. Проблемне питання, над яким працює педагог: „Виховання всебічно розвиненої особистості, формування її позитивних якостей, свідомого патріотизму, високої духовності, моральної чистоти, формування рис громадянина України. У своїй роботі Наталія Павлівна керується наступними принципами: заохочення вихованців до активної діяльності, співробітництво, налагоджування особистісного контакту з кожною дитиною, свобода вибору діяльності, розвиток природних здібностей дитини та  цікавості до життя і бажання визначити своє місце у ньому.

У своїй діяльності педагог використовує наступні форми роботи: конкурсні програми, змагання, інтелектуальні ігри, проекти, виховні заходи, екскурсії та віртуальні подорожі. 

         Підсумовуючи прослухане, члени атестаційної комісії відмітили належну професійну підготовку педагогічних працівників, які атестуються. Олександр Геревич  подякував педагогам за кропітку працю, що проводилася протягом атестаційного періоду і  висвітлювалась у творчих звітах. Тому комісією  одноголосно прийнято рішення позитивно атестувати педагогів О. І. Токарєву та Н. П. Куспляк.

         Заслуговує на увагу і взаємовідвідування педагогами гуртків, після яких вони аналізують роботу колег і вносять пропозиції щодо її покращення.

          Відрадно й те, що тиждень педагогічної майстерності розпочав і практичну  екологічну акцію «Зелена хвиля подвір’я». Тут педагоги ЗОЕНЦ показали альтернативу спалюванню сухостою. Залишки опалого листя та сухої трави складали у компостну яму, де вони перегниють, а утворений субстрат  використовуватиметься для підживлення  ґрунту.

В ЗОЕНЦ стартувала екологічна акція “Зелена хвиля подвір`я”

          Завершився тиждень педагогічної майстерності проведенням „круглого столу: „Педагогічний досвід – практика, реалії, перспективи”, на якому педагоги  підбили підсумки діяльності у минулому творчому  році та окреслили перспективи вдосконалення всіх напрямів педагогічної роботи у прийдешніх роках. Відзначили, що такий напрям освіти і самоосвіти, як тиждень педагогічної майстерності підтвердив, що він є доречний, оскільки  дає можливість кожному педагогу розповісти про особистий практичний досвід, показати результативність своєї роботи, і, водночас, ознайомитися із творчими досягненнями колег.

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно – методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *