В ЗОЕНЦ обрали лідера екопарламенту

Лідер дитячого екопарламенту Юлія Андрейко присягнула на вірність її величності Природі.

Сталося це 24 жовтня 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, де відбулось засідання лідерів дитячих об’єднань еколого-натуралістичного напряму. У ньому взяло участь двадцять два  юннати.

Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – і питання підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

Завітав до юних екопарламентарів і директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич, який, зокрема, відмітив, що в цьому ми всі, як учасники освітнього процесу:  і педагоги, і юні натуралісти повинні бути однодумцями і діяти спільно. А серед багатьох методів освіти й виховання молоді використовувати і таку дієву креативну форму як „Рівний рівному”, де саме через активність самих дітей впроваджувати проведення масово-виховних заходів з відзначення державних і екологічних свят та практичну дослідницьку і  природоохоронну діяльність.

Ось чому необхідні пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямованні на активну участь у громадському житті, молоді, яка, має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших. Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії.

Метою роботи дитячого самоврядування в ЗОЕНЦ є згуртування учнівської молоді на корисні, добрі справи, виховувати в них кращі риси громадянина України, захищати їх права, інтереси, робити життя вихованців насиченим і цікавим.

Так, на жовтневому засіданні юннатівського активу, всі присутні ознайомились з положенням, структурою та організацією роботи юннатівського самоврядування і заслухали права і обов’язки членів юннатівського активу.

Кінцевим етапом засідання стали вибори Лідера. За посаду президента боролися найкращі юні натуралісти. Кожен представив свою власну програму дій, бачення завдань і принципів роботи Екопарламенту. Делегати мали з кого вибирати і могли вільно висловити свою підтримку того чи іншого претендента.

Голосування було таємним. Коли ж лічильна комісія підрахувала бюлетені, виявилося, що на виборах Лідера юннатівського самоврядування в ЗОЕНЦ перемогу отримала, як вже згадувалось, Юлія Андрейко. Вона вихованка гуртка „Юні квітникарі”. Її заступниками обрано Марину Повханич, вихованку гуртка „Людина та довкілля”. Також обрані Радники основних центрів діяльності юннатівського активу, а саме:

 • Радник центру з питань патріотичного виховання–Віталій Марошан, вихованець гуртка „Лікарські рослини”;
 • Радник центру здорового способу життя – Ганна Мерінова, вихованка гуртка „Цікава інформатика”;
 • Радник центру юннатівського дозвілля – Емілія Бізіля, вихованка гуртка „Екологічний театр”;
 • Радник інформаційного центру – Софія Бізіля, вихованка гуртка „Екологічний театр”;
 • Радник центру дисципліни і порядку – Вероніка Коцур, вихованка гуртка „Цікава інформатика”.

Ми сподіваємось, що діюче юннатівське самоврядування закладу   позашкільної освіти сприятиме розвитку громадянських якостей в наших вихованців в системі демократичних взаємин удитячому колективі на принципах самореалізації та самоорганізації особистості. Оскільки основними заповідями в діяльності юннатівського активу є:

 • Роби добро!
 • Люби, оберігай та примножуй природу!
 • Допомагай іншим!
 • Не лінись і не шукай виправдання своїм недолікам!
 • Знайди свою мету в житті!
 • Пізнай світ і себе!
 • Внось у своє життя новизну!

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *