В „Арніці” екологічний квест присвятили воді“Коли висихають колодязі, ми дізнаємось про ціну води”
                                                     Бенджамін Франклін

Педагоги Закарпатського екоцентру для відвідин 11 березня відпочинкового табору „Арніка”, що в Нижніх Воротах Воловецького району, тему води для проведення екологічного квесту обрали не випадково. Адже незабаром, 22 березня, людство відзначатиме Всесвітній День водних ресурсів. Резолюцію про його святкування прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації  Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. Відтоді  це природоохоронне свято позначене в екологічному календарі, щоб щороку нагадувати  жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. Справді, історія Землі – це перш за все історія води. У воді виникло життя. Різноманітна і щедра, беззахисна і сильна, вода безперервно змінювала і змінює обличчя нашої планети. То тече в річках і океанах, то парою піднімається в хмари, то покриває водойми льодом. Більша частина поверхні Землі вкрита водою. Це озера, річки, моря, океани. Вода є в повітрі, в ґрунті, під землею. Вода входить до складу всіх живих організмів. Якщо без їжі людина  може прожити 30-50 днів, то без води –  лише 3 доби. Людині для життєдіяльності клітин необхідно два з половиною літри води щодоби, а за 70 років життя – майже 65 тонн. Тому недарма мудреці відносили воду до найцінніших скарбів. А стародавній філософ Фалес Мілетський говорив: „Світ походить з води”.

Саме про історію свята та про його значення  розповіла відпочивальникам у своїй мультимедійній презентації  “ Вода – основний елемент біосфери ” Алла Самойлова, завідувач відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ.  

Також присутні довідались про кругообіг  води, про те, як правильно пити воду та як  економно її використовувати  в побуті.

Далі розпочалися конкурси з  розробленими п’ятьма зупинками, до проведення яких долучилася методист відділу Мирослава Копча. Змагаючись, учні творили, вивчали, досліджували і пізнавали корисну інформацію про водні ресурси України загалом, і конкретно, Закарпаття. Кожна локація мала свою назву та мету.

Так, на першій зупинці діти доповнювали речення,  де ключовим словом було  “вода”.

На другій – під назвою “Знайди за описом річку на фото” відгадували водні артерії нашого краю  за картинкою.

Далі  школярі відгадували загадки  про воду, брали участь у вікторині, називаючи тварин, які мешкають у водоймах.

Всі завдання квесту діти успішно виконали. А підсумовуючи результати, команди-учасниці нагороджені грамотами за І, ІІ та ІІІ місця. Першість виборола команда “ Пітбулі ”.

         „Надзвичайно цікавими й пізнавальними були завдання екоквесту, – поділився враженнями Василь Ворон, восьмикласник із Міжгірщини, – і кожен з нас повинен зробити якусь маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів. Наприклад, очистити, щоб не пересохло, замулене джерело”, ”або ж просто вчасно закрити кран на кухні чи у ванній кімнаті та викинути порожню петпляшку з під води не в річку, а у спеціальний сміттєвий контейнер, – додала ужгородка Ксенія Гоца.

      А що зробити Вам? Нехай підкаже серце. Просто не відмовляйтеся від хороших справ.  Не будьте байдужими до охорони та збереження водних ресурсів.

Мирослава Копча,

методист відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *