Українським садам – цвісти!

З таким переконанням повернулись юннати ЗОЕНЦ із Всеукраїнського дитячого фестивалю „Україна – сад”, що традиційно проходив у столиці нашої Батьківщини, м. Київ,  з 16 до 18 жовтня цього року.

 Цей захід проводиться з метою відродження садівництва в Україні, залучення  до цієї благородної справи широких верств населення, підвищення ефективності роботи на шкільних навчально-дослідницьких ділянках із садівництва, підготовки школярів та юннатів до активної професійної самореалізації. Микола Феофанович Кащенко,  визначний біолог, засновник акліматизаційних садів, свого часу казав: „Якщо хочете мати достойних спадкоємців – виховуйте їх змалечку і вкладіть всю душу і кошти в них у юності”.

Закарпаття представляла команда у складі: Тасія Мжень, вихованка гуртка „Юні агрохіміки”; Ілля Солодко, вихованець гуртка „Юні садівники” ЗОЕНЦ; Андріана Маркулинець, вихованка гуртка „Юні садівники” Виноградівського райЕНЦ. Керівник команди – Ганна Миколаївна Андрусь, керівник гуртків „Юні садівники” та „Юні агрохіміки” ЗОЕНЦ. Київ зустрів юннатів у сонячних миттєвостях „золотої осені”.

У перший день відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського дитячого фестивалю „Україна – сад”, на якому нас привітав Володимир Валентинович Вербицький – директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, та гості фестивалю: науковці, підприємці садівничої галузі. Приїжджі з Білорусії привітали концертним виступом.

Потому учасники фестивалю презентували виставку досягнень садівничого профілю, яку організували у фойє закладу. Команда Закарпатської області теж взяла участь у виставці і нагороджена грамотою НЕНЦ за ІІІ місце.

Другого дня учасники побували на екскурсії у ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України, де ознайомилися з сучасною технікою вирощування плодових дерев та актинідії, побачили багато цікавого в світі рослин, кущів та дерев, мали змогу дегустувати різні сорти яблук, актинідій, зізіфуса та каштана їстівного.

         Цього ж дня відбулася науково-практична конференція дослідницько- виробничої діяльності у садівництві. Андріяна Маркулинець захищала роботу на тему „Червона смородина. Стимулювання росту та боротьба з червоноголовою попелицею”. Рішенням журі нагороджена грамотою НЕНЦ за ІІ місце.

Третього дня для юних садівників проведено наступні майстер-класи: „Вегетативне розмноження плодово-ягідних культур”, „Правила обрізки винограду”  (Викладач-Петро Мазур, завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва НЕНЦ та „Основи вирощування екологічно-чистої суниці в умовах присадибної ділянки” – викладач Ольга Мовенко, керівник гуртка юних садівників Тростянецького міського БДЮТ Сумської області). Також діти взяли участь в акції висадки яблунь та туй.

За відгуками дітей, вони дізналися багато цікавого та пізнавального під час фестивалю, набули досвіду презентації власних досягнень у садівництві, побачили красу та велич Києва, побували на Хрещатику та Майдані Незалежності, переглянули виставу у театрі ім. Л. Українки.

Прощалися юні природолюби Закарпаття з новими друзями  і організаторами  фестивалю словами „До наступної творчої зустрічі в НЕНЦі у 2020 році!”.

ГАННА  АНДРУСЬ,

керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *