Участь юннатів у яскравому фестивалі „Воскресни, писанко!”

Писанка – це неповторне багатство, яке треба берегти як безцінний скарб і пишатися ним перед усім світом.

Олександр Довженко

  Велике свято Воскресіння Господнє. Відтак з давніх-давен до Великодня люди розмальовують писанки і дарують їх один одному.

Старі люди кажуть: „Доки люди писатимуть писанки, доти у світі існуватиме любов”. І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Хто б міг подумати, але цій традиції тисячі років.

Так і юннати разом з педагогами ЗОЕНЦ продовжують традиції наших предків, активно готуються до Великодня, виготовляючи свої креативні писаночки та святкові пасхальні композиції.

Традиційно напередодні Великодня вже сьомий рік поспіль на площі Народній в Ужгороді одним із наймасовіших свят стало проведення обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”. Метою якого є відродження, збереження українських народних традицій з виготовлення писанок та інших великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва.

Вихованці ЗОЕНЦ також долучилися до створення писанкового містечка. Цьогоріч прикрасили своє деревце декоративними ягодами калини, оскільки вона є символом України, справжнім деревом українського роду. На гілочках юннатівської калини красуються писанки, виготовлені гуртківцями в різних техніках, зокрема, дряпанка, мальованка, мотанка, зернівка, квілінг, прикрашені бісером, виліплені з глини та розписані воском. Всього 115 експонатів. Особливістю експозиції є те, що вона  мерехтить яскравими вогниками вночі. Також юннати виготовили велике дерев’яне яйце, тин, які прикрашені головними атрибутами Великодня та оформили пасхальну  фотозону.

Щиро вдячні всім юннатам та педагогам екоцентру, які долучились до цього фестивалю-конкурсу, проявили фантазію, поділилися своєю майстерністю і створили гарний настрій у переддень свят.

Тож, святкуючи Ве­ликдень, ми бережемо  наші звичаї і збагачуємось духовно, оскільки  в них  душа народу. Адже, шанувати звичаї свого народу – це значить бути справжнім патріотом своєї країни.

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *