„У їх серцях жила Україна”

Так називалась виховна година до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні


Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан героїв з почестю ховає… 

Віра, надія та любов  – три основні Божі чесноти.  Вони мали б бути фундаментом нашого життя, основою світогляду, через яку ми сприймаємо усе довкола. Та чомусь, на жаль, у сучасному світі, часто панують зовсім протилежні настрої душі. Безвір’я, безнадія, ненависть, які ведуть цілі народи до загибелі. На щастя, та з Божої ласки, завжди є серця вірні Господнім настановам. Ті, які готові показати іншим шлях до світла, правди та істинної свободи. Це „Небесна сотня”… Події, які відбувалися на головному Майдані України, протягом зими 2013-2014 років, показали нам цих героїв.

 „Небесною сотнею”  назвали  українців,  які загинули в центрі  Києва,  на Майдані,  на вулицях Грушевського та Інститутській, під час масових акцій протесту. 

Ким були? До чого прагнули ці люди? Вони не були,  ні екстремістами, ні терористами, ні фашистами. Звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли, на так званий Євромайдан, щоб відстояти своє право на мрію. Учителі  та студенти, підприємці та журналісти, вчені та академіки, художники та музиканти, громадські діячі та прості робітники. Люди, які жили у різних куточках України. Такі здавалося б різні… Але – ні! Вони були схожими між собою. Дуже схожими! Схожими серцями, у яких, на перекір безвір’ю, безнадії та ненависті, що нав’язуються нам духом цього світу, жили віра, надія та любов. Віра – у перемогу добра над злом, правди – над неправдою та кривдою. Надія – на краще майбутнє для своєї країни, своїх дітей. Любов – до України, справжніми синами якої вони були , є і будуть.

Так, з метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та формування у вихованців ціннісного ставлення до України, прав та свобод людини, європейського вибору українців 19 лютого 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено виховну годину на тему: „У їх серцях жила Україна”. Завідувач відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ Оксана Кремінь на занятті гуртка „Людина та довкілля” ознайомила своїх вихованців з подіями, які відбувалися протягом зими 2013-2014 років. Переглядаючи презентацію, діти дізнались – „чому загиблих назвали  НЕБЕСНОЮ Сотнею?”. Адже, вважалось, що їхні душі потрапили до раю, і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.  Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв! І сьогодні ми їх згадуємо, бо не маємо права забувати!

Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич наголосив присутнім на важливості вшанування пам’яті загиблих героїв Небесної сотні.

„Адже саме ви, юннати – майбутнє нашої країни, і   маєте бути справжніми не лише природоохоронцями, а й патріотами – захисниками нашої держави”.

З проведеного заняття діти також дізнались про найстрашнішу та найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого – ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше,  після якої наступив  „чорний четвер” – 20 лютого. Саме в ці дні на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Під час кровавих сутичок та від куль снайперів на Майдані загинуло понад сотні  людей…

Під час виховної години вихованці ЗОЕНЦ переглянули відео: „Реквієм за Небесною Сотнею” та хвилиною мовчання вшанували всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України!

„Небесна сотня” – зі сльозами на очах, співпереживаючи, сказала Юля Шум’яцька, вихованка гуртка „Людина та довкілля” – ці люди пожертвували собою заради нас, нашої мрії про краще майбутнє. Ми не маємо права забувати їх, і те, за що вони віддали своє життя. Хотілося б завершити рядками з відомого вірша:

Героям України – слава!

Благословенна та держава,

Що має відданих синів!

Нехай боронить Матір Божа

Усіх дітей твоїх , Вкраїно,

Від ворожнечі та війни.

Слава Україні! Героям Слава!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *