„У всі часи, у всі віки славу Україні приносять козаки…”

10 жовтня 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі відбувся національно-патріотичний масово-виховний захід, присвячений Дню захисника України і проведений він з метою виховання в юннатів поваги до минулого свого народу, його традицій, любові  до рідної землі, до Батьківщини.

Всім відомо, що 14 жовтня День захисника України,  День українського козацтва. Це свято започатковане в нелегкі часи нашої Батьківщини для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

 Також 14 жовтня церквами східного обряду (православними та греко-католиками) відзначається Покрова Пресвятої Богородиці. В осінньому календарі українців  день святої Покрови займає особливе місце. Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії.

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Для запорізьких козаків це свято було храмовим, адже у центрі козацької твердині завжди стояла Покровська церква. Вона була священною для кожного січовика – від її порога вони вирушали на захист рідної землі і з подякою за порятунок поверталися до неї після походів. Саме на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Наші козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Традиційно захід розпочав директор ЗОЕНЦ, Олександр Васильович Геревич. Він щиро привітав усіх присутніх зі святом, відзначивши актуальність вшанування мужності і героїзму наших захисників, військових традицій, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу серед учнівської молоді.

В святковій програмі заходу юннати переглянули відеокліп Катерини Бужинської „Солдат України”, де йшлося про будні солдатів-захисників, про мужність українських військових та добровольців, їх вірність присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні. Також відеоролик Ірини Зінковської „Українці”.

Весело й емоційно пройшла розважально-конкурсна програма під назвою „У всі часи, у всі віки славу Україні приносять козаки…!”. Діти здійснили уявну подорож Дніпром у минуле до Запорізької Січі, оминаючи підводні скелі та каміння, тобто виконуючи певні завдання. Вихованці змагалися у швидкості, кмітливості й витривалості, взявши участь у конкурсах: „Найвитриваліший козак”, „Вличний стрілець”, „Втеча з полону”, „Хто такий козак”, „Гопак”, „Заплітання коси”  та  „Весела естафета”.

  Цікавинкою заходу для всіх присутніх стала приємна несподіванка, а саме: „Смачний обід козака”. Всі учасники задоволено ласували справжнім українським салом, чорним хлібом з цибулею і часником.

Відділ організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *