„У нашій пам’яті вони залишаться назавжди… ”

Гордиться серце: „Слава Україні!”

„Героям слава!” – журиться душа…

21 листопада  в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, педагоги разом з  юннатами зібрались, щоб пригадати події Майдану, вшанувати патріотизм та мужність громадян, які у листопаді 2004 та  2013 років ціною власного життя постали на захист наших демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та європейського вибору, а також героїв, які полягли та продовжують захищати крихкий східний кордон України, а також лікарів, які рятують життя  героям.

Традиційно, масовий захід розпочався повчальними словами директора ЗОЕНЦ Олександра Геревича,  який, звертаючись до  присутніх, відмітив на скільки важливо вивчати,  знати й пам’ятати історію своєї країни,  а педагогам  і дитячому парламенту побажав толерантно й переконливо прививати вихованцям  із самого дитинства відчуття гідності, любові до Батьківщини, бажання стати її патріотами, мужніми захисниками свободи і всіх людських цінностей свого народу.

Юннати ЗОЕНЦ переглянули мультимедійну презентацію, в якій висвітлені події помаранчевої революції, коли український народ постав заради єдності думок, відчуття, що твоя допомога потрібна країні. Діти з цікавістю слухали розповідь методистки відділу організаційно-масової роботи Мирослави Вайдич, яка розповіла про її безпосередню участь, та участь її колеги Оксани Кремінь в мирних мітингах помаранчевої революції в роки студенства. Про пережиті неймовірні емоції, які закарбуються в пам’яті на все життя, про той піднесений дух  і силу, що і породжують в людині гідність, про ту свободу, за яку вони боролись.

Революція  2013 року показала, що тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх. Гідність ми бачили в очах жінок, матерів, що відправляли своїх чоловіків, синів у ніч на Майдан і плакали, бо відпускати страшно, а не відпустити ще страшніше. Ми бачили гідність в очах хлопців, що з дерев’яними щитами та в пластикових касках захищали барикади, бачили гідність у людей, які, незважаючи на мороз та страх, несли їжу й медикаменти на Майдан.

По закінченню презентації, юннати передивились відеоролик, в якому продемонстровано початок зародження помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013-2014 років.

Учасники заходу  пом’янули хвилиною мовчання загиблих героїв Майдану та воїнів АТО, які загинули за світле майбутнє нашої держави.

Також вихованці  разом із заступником директора з навчально-виховної та методичної  роботи ЗОЕНЦ Василем Кузьмою та завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь вшанували пам’ять загиблого в АТО Олександра Попадинця, поклавши на його могилі квіти. Герой, якого вшанували, в минулому був вихованцем екоцентру.

Керівниця гуртка Ганна Андрусь з метою вшанування пам’яті героїв нашого краю, попросила дітей звернути увагу на меморіальні дошки, які знаходяться в школі, де вони навчаються.

Отож, пам’ять про смерть наших героїв буде нашою гідністю. Величезна подяка всім, хто ціною власного життя захищає наші високі цінності.

Говорять, що герої не вмирають, а перетворюються на журавлів. Тож, будемо вірити, що вони пішли  в небо, і звідти  бачать, як ми вшановуємо їх подвиг,  пишаємось ними,  намагаємось бути гідними їх.

Мирослава Вайдич,

методистка відділу організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *