У філії ЗОЕНЦ „Арніка” відпочивальники ознайомилися із рукокрилими
Діти з цікавістю оглянули виставку під назвою „Маленькі повітряні акробати з великими потребами”. З виставкових постерів учні довідались про життя цих загадкових створінь та їх охорону. Адже часто-густо, не знаючи про важливу роль в природі кажанів, люди їх знищують, керуючись надуманими міфами про тварин-кровопивць та носіїв інфекційних хвороб. Рукокрилі навпаки, поїдають шкідливих для нас комах, таких, приміром, як комарів. Проте, брак знань та невиважена людська поведінка призвели до того, що більшість видів рукокрилих стали рідкісними і опинились у Червоній книзі. Всього у світі існує понад 1100 видів. У наших Карпатах виявлено 23, з яких 8 – рідкісні. В Україні всі види кажанів підлягають охороні. А значить їх не можна ловити, нищити чи непокоїти.
Дивлячись на зображення нічниць, діти не жахались їх, а з любов’ю розглядали і вчитувались у представлену інформацію, яка суттєво впливе на їхню екологічну свідомість та в майбутньому на долю цих беззахисних тварин. Справді, кажани милі крилаті тварини і цілком безпечні для людини.
Організувати виставку дав змогу інститут еколого-релігійних студій у рамках реалізації Міжнародного проєкту „Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України” за фінансової підтримки Європейського Союзу, координатор проєкту Олександр Бокотей.
Безросередньо в ЗОЕНЦ згадана виставка із 12 стендів-банерів експонувалася понад півроку. З нею знайомилися педагоги та учні різних шкіл Ужгорода та гості – відвідувачі екоцентру.
Із виставковими експонатами також ознайомилися педагоги з обласного еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді Дніпропетровської обласної ради, перебуваючи в Ужгороді у рамках Всеукраїнського проєкту „Схід -Захід разом”.

Надалі передбачено надавати стенди освітнім закладам області (Хустщини, Іршавщини, Міжгірщини), учні яких є активними гуртківцями ЗОЕНЦ.