Твоє здоров’я у твоїх руках!
В цьому переконались вихованці ЗОЕНЦ на масово-виховному заході, присвяченому здоровому способу життя.
Провели захід для юннатів педагоги відділу біології та дослідно-експериментальної роботи: Ольга Величканич – завідувач відділу, Олександра Токарєва – його методист.
Педагоги розказали вихованцям, що в основі здорового способу життя лежать такі принципи: раціональне харчування, оптимальний руховий режим, загартування організму, особиста гігієна, відсутність шкідливих звичок, позитивні емоції, інтелектуальний та духовний розвиток.
Переглянувши мультимедійну презентацію, юні натуралісти дізнались про здоровий спосіб життя в традиціях та звичаях українського народу.
Бути здоровим означає дотримання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. Діти мають усвідомити, що в основі здорового способу життя лежить індивідуальна система поведінки й звичок кожної окремої людини, що забезпечує їй потрібний рівень життєдіяльності й здорове довголіття.
У другій, практичній частині заходу, що проводилася у формі квесту, юні натуралісти закріпили свої знання щодо правил загартовування та особистої гігієни, здорового харчування, знань про лікарські рослини.
„Здоров’я – це головна цінність людини, це багатство, яке не купиш ні за які гроші. Воно закладається з дитинства. Тому так важливо, що збереження власного здоров’я залежить особисто від кожного з нас, тобто від власних зусиль, – сказала Камілла Німець, вихованка гуртка „Юні акваріуміністи”. – До речі, утримування рибок вдома в акваріумах теж позитивно впливає на здоров`я людини, особливо на її психологічний стан”, – зауважила дівчина.
У заході також взяли участь студенти біологічного факультету УжНУ, що проходять науково-дослідну практику на базі Закарпатського екоцентру.
Олександра Токарєва,
методист відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ