Тренінговий методичний день пройшов у ЗОЕНЦ з іграми та майстер-класом

І. С. КАТРИЧ

Педагоги ЗОЕНЦ – учасники засідання методичного дня, мали змогу поринути у світ дитинства, вивчаючи досвід роботи з дошкільнятами І. С. Катрич, керівниці гуртка „Природа рідного краю”. Адже  її виступ присвячувався грі – найважливішому виду дитячої діяльності. Гра є ефективним засобом екологічного виховання і дошкільника. У ці роки дитина набуває початкових знань про навколишнє природне середовище, у неї починає формуватися певне відношення до  рослинного і тваринного світу, виробляються навички і звички правильної поведінки у довкіллі, складається характер. За допомогою презентації Ірина Катрич розповіла про  ігри, які вона використовує  і за допомогою яких діти найкраще засвоюють теми гурткових занять.

Презентація керівниці гуртків І. С. КАТРИЧ

Потім керівниця гуртків, розділивши присутніх на групи, провела гру-подорожза допомогою VR-окулярів. Подорожуючи в окулярах, кожен мав змогу віртуально побувати в лісі, прибрати там сміття та загасити вогонь.

Весело пройшли ігри „Знайди десять відмінностей”, та „Пізнай фрукти та овочі на дотик”. Незвично було спостерігати, як дорослі вивчають риби, вишукуючи розбіжності, або ж досліджують руками муляжі фруктів у себе за спиною. Справді, така форма роботи надзвичайно цікава і захоплююча для дітей.

Викликав інтерес у присутніх і майстер-клас з виготовлення кленових осінніх листочків у техніці оригамі. Передував майстер-класу виступ О. В. Марчишинець на тему: „Формування естетичної культури вихованців при вивченні сучасних видів декоративного мистецтва.”Керівниця гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво” Ольга Марчишинець, використовуючи слайди, ознайомила з їх видами, серед яких скрапбукінг, декупаж, поп-ап, спірелі, ганутель, бісероплетіння, квілінг, кінусайга та оригамі.

Презентація О. В. МАРЧИШИНЕЦЬ

Підсумовуючи виступи керівниць гуртків, В. Ю. Кузьма, заступник директора з навчально-методичної роботи ЗОЕНЦ, відмітив, що сьогоднішній  методдень неординарний тим, що гармонійно поєднав теоретичну та практичну форми демонстрації досвіду роботи педагогів.

Опісля Василь Кузьма ознайомив присутніх із річним планом проведення засідань методичних днів та їх тематикою.

Про роботу дитячого парламенту розповіла завідувачка віддділу організаційно-масової роботи О. І. Кремінь.

М. І. Вайдич, методистка відділу організаційно-масової роботи, зробила експрес-огляд періодичних видань.

Оскільки засідання методдня проходило напередодні відзначення Дня відповідальності людини, тому на завершення О. В. Геревич, директор ЗОЕНЦ, поінформував педагогів про те, що у цей День народився Богдан Гаврилишин, відомий український філантроп, автор однойменної Декларації. Директорознайомив присутніх з біографією Б.Д. Гаврилишина та з його Декларацією, особливо, звернувши увагу на пункти 12 (До довкілля), 13 (До країн) та 14 (До майбутніх поколінь). ОлександрГеревич запропонував 19 жовтня до Дня пам’яті  Богдана Гаврилишина педагогам разом із юннатами висадити в юннатівському дендропарку пам’ятне деревце.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *