Тренінг для педагогів „Я – екологічно свідомий громадянин України”

Дискутували, погоджувались, доповнювали, комунікували, ініціювали, навчались…все це і навіть більше відбувалось вчора в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді в рамках онлайн засідання методичного дня. Під час проведення тренінгу з педагогами закладу на тему: „Я – екологічно свідомий громадянин України”. Мета заходу розвивати прагнення бути еко-свідомими громадянами, патріотами своєї держави, виховувати відчуття власної відповідальності за стан навколишнього природного середовища та майбутнє суспільства.

Педагог Оксана Кремінь зазначила, що на порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Україна як і багато країн світу перебуває на межі великої екологічної кризи. Дедалі більше забруднення атмосфери та гідросфери, накопичення величезних об’ємів відходів людської діяльності призвели до розвитку глобальної екологічної кризи.

 Людству необхідні нова філософія життя, висока екологічна культура й свідомість, зміна ставлення до навколишнього середовища.

Тренерка підкреслила, що основне завдання екологічного виховання учнівської молоді полягає у необхідності закріпити усвідомлення того, що природні багатства не є безмежними. Сучасне суспільство не має права жити за рахунок майбутніх поколінь.

 Актуальними сьогодні є слова Антуана де Сент-Екзюпері: „Ми не отримуємо у спадок Землю від предків, ми беремо її в борг у наших дітей”.

Після теоретичної частини учасники перейшли до виконання цікавих, пізнавальних вправ. Для успішної, продуктивної роботи, створенню комфортної атмосфери й згуртованості групи  педагоги  записували своє ім’я, називали тваринку з якою вони себе асоціюють на зображеному гроні калини. Так поодинокі червоні ягідки стали єдиним гроном однодумців.

На „дереві очікувань” освітяни прикріпили стікери у формі кольових листочків де написали свої очікування від тренінгу, опісля обговорили правила тренінгу.

Свії знання педагоги мали змогу продемонструвати  виконуючи екологічні вправи-проєкти: „Портрет справжнього еко-свідомого громадянина-патріота”, „Держава моєї мрії”, „Мої ЕКО_ЛОГІЧНІ кроки на захист довкілляˮ та „Пам’ятки природи України”.

Представники груп захистили свої міні-проєкти на високому рівні, проявили свою обізнаність, ерудованість та творчість. Відтак дійшли висновку, що лише спільна мета та прийняття власної відповідальності за творіння Боже дасть змогу вирішити суспільно значущі екологічні проблеми, розвиватись в напрямку до цілі – вести „зелений” спосіб життя.

Слід зауважити, запам’яталась учасникам і вправа „Озеро побажань”, де на жовто-блакитних квіточках були написані побажання. Складені квіти занурившись у воду розпустили свої пелюсточки, а це значить що все задумане обов’язково збудеться.

Завершальним етапом заходу була захоплююча вправа „Дерево підсумків”. Дерево є символом життя, а ми його гілочки. Так із квітів, які розцвіли на дереві на початку заняття, ми зібрали врожай „яблук” — наших напрацювань та результатів роботи.

Оксана Іванівна подякувала всім за активну, ефективну роботу, виявлену заці­кавленість на екологічному тренінгу.

Оксана КРЕМІНЬ,

завідувачка організаційно-масової роботи, тренерка тренінгу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *