Святкування Дня Валентина в ЗОЕНЦ

Любов придумана не нами,

 Вона від Бога нам дана,

І хоч любов буває різна,

Та кожна справжня —

 Завжди лиш одна.

Найкращими словами, що причаїлись у найпотаємніших глибинах сердець, передають закохані одне одному свої почуття, розповідають про радість і щастя, про тугу та біль. Саме кохання, любов — джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися митці – поети художники, скульптори, філософи, композитори. І коли до поета чи музиканта несподівано приходило це почуття, то народжувались такі прекрасні твори, як романси.

Сила кохання облагороджує, робить людину добрішою, кращою, веселішою, спонукає на величні справи і героїчні вчинки. Як в народі кажуть: „Закоханим море по коліна”.

А чи знаєте ви, з чого почалося святкування Дня Святого Валентина? Про це дізнались вихованці ЗОЕНЦ на масово-виховному заході, приуроченому коханню. Захід проводився 15 лютого з метою виховання у підростаючого покоління поваги й уваги до близьких і рідних людей, батьків, друзів, педагогів, і, звичайно до обраних симпатій, коханих .

Так, багато століть тому давньоримським воїнам закон не дозволяв одружуватися, поки вони перебували на службі (а служба тривала 25 років!). Святий Валентин, пастир і духівник воїнів, потайки благословляв люблячі серця і, незважаючи на заборону, освячував відносини церковним обрядом.

Непокірного священика ув’язнили  і  стратили 14 лютого. З тих пір цей день відзначається, як день закоханих.

Неодмінним атрибутом урочистостей до Дня закоханих є „валентинка”. Згідно з традицією, їх не підписують, а почерк намагаються змінити: вважається, що чоловік (або жінка) повиненні самі здогадатися, хто надіслав їм послання. Крім валентинок у цей день чоловіки дарують своїм коханим квіти, найчастіше червоні троянди.

Це свято відзначають із задоволенням, хоча воно не позначено в календарі.

Традиційно із святом всіх присутніх привітав директор екоцентру  Олександр Геревич, який побажав кожному в житті мати вірних добрих друзів,  і обов’язково зустріти свою половинку, кохати і бути коханим.

У святково прибраній виставковій залі зібрались юннати, гості, та педагоги ЗОЕНЦ. Всі залюбки фотографувались на фоні тематично оформленої фотозони.

Вихованці гуртка „Юні охоронці природи” під керівництвом Ірини Катрич підготували для глядачів пісню до дня св. Валентина.

Дітки активно брали участь у розважально-конкурсній програмі: „На крилах кохання”. Під час конкурсів учасники, щоб потрапити до своєї половинки, долали перешкоди, говорили компліменти, демонстрували пантоміму, розгадували пророцтва та показували свій інтелект, відповідаючи на питання вікторини про природу.

Не обійшлось, звичайно, без „валентинок”, які діти протягом тижня кидали в підготовлену скриньку і тепер їх текст під плески озвучували на заході.

Оксана Кремінь,

завідувач відділу організаційно-масової роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *