Суботник, що об’єднав Україну, увінчався посадкою дерева Єднання

На подвір’ї Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 8 квітня було людно. Його працівники зібралися на весняний суботник з благоустрою території закладу. Долучитися до челенджу виявили бажання і внутрішньо переселені співробітники Харківського державного біотехнологічного університету разом зі своїми сім’ями.

Отримавши від директора ЗОЕНЦ Олександра Геревича слова вдячності за участь у традиційному для працівників екоцентру весняному заході та намічені завдання, всі дружно і завзято приступили до впорядкування території екоцентру. Навіть природа  відчула, що  люди подбають про неї. Заграло сонечко над верхівками дерев, зашепотіли пелюстки магнолії кобус, весело зацвірінькали пташки на кущах форзиції. Радісний настрій, усміхнені очі засяяли на обличчях переселенців, втомлених спогадами про пережиті воєнні події.  З’явилася можливість подихати свіжим повітрям, відпочити душею і врівноважити свій психологічний стан у праці на лоні природи.

Озброївшись лопатами, мотиками, граблями та рукавичками пропололи від бур’яну і просапали  юннатівський рокарій та квітники. У дендропарку обрізали кущі, дерева та обкопали їх. Прибрали територію від гілок та залишків опалого листя. Навіть малеча, й та не стояла осторонь. Разом із четвероногими улюбленцями, собачками, діти допомагали згрібати листя, яке дорослі вантажили на двоколісну тачку і вивозили в компостну яму, де воно перегниє і перетвориться на корисне добриво.

Завершився суботник посадкою двох саджанців павловнії. Павловнія або ж Адамове дерево – листопадна екзотична рослина, яка виростає висотою до 25 метрів,  з великими листками довжиною до 80 сантиметрів. Павловнія, одна з тих рослин, що найбільше вбирає шкідливого для довкілля вуглекислого газу. Цвіте ранньою весною. Суцвіття мають циліндричну форму, довжина яких сягає до 30 сантиметрів. Це унікальне дерево на території дитячого закладу позашкільної освіти стало символом Єднання України та запорукою розквіту нашої держави після війни.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ;

                                                                      Оксана СТРІЧКО,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *