Студенти-Драгоманівці посадили пам’ятне деревце в екоцентрі й не тільки…

У рамках проєкту „Позашкілля: розвиток співпраці” юні педагоги  НПУ ім. Михайла Драгоманова почали свою навчальну практику з Ужгорода. Тут вони разом зі своїми викладачами та керівницею, доктором педагогічних наук, завідувачкою кафедри позашкільної освіти, її професором, О. В. Биковською завітали в обласні заклади позашкільної освіти, щоб ознайомитись з напрямами роботи. В проєкті від департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської державної адміністрації взяв участь  Є. С. Грабар, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти.

Гості спочатку завітали у Закарпатський екоцентр. І не випадково, адже цьогоріч цей заклад позашкільної освіти відзначатиме своє 75-річчя.

Цій темі присвячувався круглий стіл, під час засідання якого Драгоманівці дізнались про завдання закладу. А це гурткові заняття з дітьми, спрямовані на їхнє екологічне виховання,  робота з педагогічним колективом та тісна співпраця з  державними і громадськими освітніми та природоохоронними організаціями, установами області й зарубіжжя.Також учасники круглого столу мали можливість переглянути відеоматеріали, які розповіли про будні ЗОЕНЦ, його історію та досягнення гуртківців на міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах еколого-натуралістичного профілю.

Круглий стіл
Фото на згадку

Потім гості з Києва пройшлися творчими лабораторіями екоцентру. Залюбки влаштовували фотосесію із мешканцями кутка живої природи та пташника вольєрного типу.

В учнівському дендропарку висадили своє пам’ятне тюльпанове деревце, яке символізує початок співпраці між педагогами – позашкільниками. Також Драгоманівці посадять у себе на території університету саджанець гінкго білоба, яке отримали на згадку від юннатів.

Посадка тюльпанового дерева

Ознайомившись із ЗОЕНЦ, студенти відзначили профільність закладу та його актуальність. Адже чистота довкілля та охорона природи – запорука нашого здоров’я. А Олександру Бєлкіну настільки сподобалось, що після закінчення навчання не проти  приїхати сюди працювати.

У відеостудії “Дивосвіт”
Біля навчально-декоративної водойми

З цікавістю Драгоманівці здійснили мандрівку і ПАДІЮНОМ. Вони із задоволенням оглянули роботи юних художників студії образотворчого мистецтва, яка носить ім’я її засновника- ЗолтанаБаконія, сакральні витвори вихованців „Клубу „Майстер-хобі”. Ознайомилися з одними із проєктівпадіюнців –„Місто мого дитинства”, „Минуле руками майбутнього”. Заглянули у минувшину краю за допомогою експонатів, яким більше півсотні років, у зразковому етнографічному музеї „Світлиця”.

У ПАДІЮНІ

Попрощавшись з обласним центром, гості, прямуючи до своєї університетської бази в Колочаві, завітали у філію ЗОЕНЦ – відпочинковий цілодобовий  табір- „Арніка”, що знаходиться у Нижніх Воротах серед мальовничих краєвидів. Потрапили на свято „Міс та Містер Арніка.”  Олена Биковська відмітила, як добре, що діти не тільки мають можливість навчатись у школі, а й здобувати додаткові природничі знання безпосередньо в природі, та  змістовно і весело відпочивати. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *