Сплавом по Тисі педагоги ЗОЕНЦ та водники відзначили День Дунаю і День Конституції України

28 червня в рамках програми „Тиса молодша сестра Дунаю”  Закарпатський екоцентр організував еколого-пізнавальну подорож – сплав річкою Тиса на тему „Пізнай свій край – охороняй його природу”. Учасниками акції стали співпрацівники Державного агентства водних ресурсів України, Басейнового управління водними ресурсами Закарпаття, педагоги ЗОЕНЦ, члени ГО „Закарпатське товариство охорони природи” та природоохоронного об’єднання  „Бокораш”.

Відеоролик про сплав

Щорічно, 29 червня в 14 країнах Європи, що територіально належать до басейну річки Дунай,  відзначається Міжнародний День Дунаю, основною метою якого  є привернення уваги людей до стану та проблем другої за величиною після Волги водної артерії Європи. Для підвищення екологічної культури громадян в цей день проходять різні просвітницькі та практичні природоохоронні заходи: форуми, дискусії, конкурси, музичні фестивалі, концерти, і обов’язково екологічні акції з очищення, прибирання, впорядкування водойм, посадки саджанців для укріплення берегів річок тощо.

         В Україні День Дунаю традиційно святкують на Закарпатті та на Одещині.

Педагоги і юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді завжди долучаються до заходів, що організовують Басейнове управління водними ресурсами р. Тиса, Закарпатська обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги, Закарпатське товариство охорони природи, які спільно з партнерами проводять масштабні заходи, присвячені збереженню та раціональному використанню річки Дунай, а в області Тиси і її приток.

        Зокрема, у цьому році, зважаючи, що івент проводився у 25-ту річницю Конституції, він носив і національно-патріотичну складову. Об’єднавшись на воді, команди трьох катамаранів виконали Гімн України.

На згадку про участь в акції учасники отримали свідоцтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *