SOS: ЗВЕРНЕННЯ

Офіс Президента України

Верховна Рада України

Комітет Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій

Міністерство освіти і науки України

Уповноважений Президента України з прав дитини

Освітній омбудсмен України

Закарпатська обласна рада

Закарпатська обласна державна адміністрація

Міжнародна асоціація позашкільної освіти

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Профспілка працівників освіти та науки України

Звернення

Ми, батьки вихованців та трудовий колектив закладу позашкільної освіти Закарпаття –Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, (далі – ЗОЕНЦ), вкрай стурбовані ситуацією навколо нас. Зокрема, на засіданні робочої групи Закарпатської обласної ради 05.10.2021 року, яке провів голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, розглядалося питання щодо реформування освітніх закладів та оптимізацію закладів позашкільної освіти.

Вважаємо, що оптимізація, а фактично закриття нашого закладу, як профільного закладу позашкільної освіти – це порушення конституційних прав на позашкільну освіту дітей та трудових прав працівників, спроба рейдерського захоплення приміщення та території Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Згідно із статтею 53 Конституції України, Законів України „Про освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про охорону дитинства”, „Про місцеве самоврядування в Україні” закріплено право кожної дитини на позашкільну освіту, навчання у закладах позашкільної освіти.

Слід відзначити, що ЗОЕНЦ – заклад з багаторічним досвідом педагогічної роботи і високими показниками в організації позашкільної освіти області. Він функціонує з 1946 року і за 75-річну історію підготував когорту успішних екологів, викладачівз біології та хімії, екожурналістів, IT – фахівців та інших спеціалістів-природничників. Наші випускники самореалізовуються і за кордоном, працюючи медиками, лісівниками та журналістами. Співпраця ЗОЕНЦ із закладами вищої освіти сприяє профорієнтації дітей та їх вступу у ВУЗИ України на біологічні, екологічні, хімічні, гуманітарні, технічні та інженерні спеціальності.

Більше того, за результатами атестації Департаментом освіти і науки Закарпатської обласної ради, директор зазначеного закладу визнаний таким, що відповідає займаній посаді, за свою роботу нагороджений багатьма відзнаками, серед яких: Заслужений працівник освіти України, Відмінник освіти й відповідно, діяльність ЗОЕНЦ визнана на належному рівні.

ЗОЕНЦ є єдиним і безпосереднім організатором та координатором еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти на Закарпатті.

Щорічно ЗОЕНЦ готує переможців та призерів міжнародних,  всеукраїнських, обласних конкурсів, фестивалей, акцій, зльотів з еколого-натуралістичного напряму, профільних  екологічних експедицій та аудіовізуального мистецтва.

Так, вихованці Закарпатського екоцентру мають неодноразові перемоги у таких конкурсах: Міжнародних –„День Дунаю”, екологічний івент„Метелики – німий шедевр природи”, „Всеукраїнських – „Енергія і середовище”, „В об’єктиві натураліста”, „Зелена естафета”, „Земля – наш спільний дім”, „Зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів”, „Мала річка моєї  Батьківщини”,  „Гуманне ставлення до тварин”, „Зоологічна галерея”, з флористики та фітодизайну, з квітникарства і ландшафтного дизайну „Квітуча Україна”,  „Україна – сад”. Юні екологи постійно беруть участь у природоохоронних акціях: Міжнародний день прибирання „World Cleanup Day”, „День зустрічі птахів”, Всеукраїнські: „Годівничка”, „Птах року”, „Великий зимовий облік”, „Український сувенір”, „Новорічна композиція”, участь у Всеукраїнському зборі юних лідерів „Дитячий екологічний парламент” та у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій.

  Діяльність закладу  постійно висвітлюється у соціальних мережах (“YouTube”,”Facebook”),  виставляються на сайті ЗОЕНЦ (https://zoenc-edukit.uz.ua/).

Крім того, на базі Закарпатського екоцентру діє філія у Нижніх Воротах–„Арніка”. Тут круглорічно відпочивають і продовжують навчання учні не лише із Закарпаття, а й із за кордону (Чехія, Литва) та східних регіонів України, що сприяє співпраці та втіленню Всеукраїнського проєкту „Схід і Захід разом”.

Варто сказати, щодо фінансування з державного бюджету згаданого закладу позашкільної освіти, то це крапля в морі обласного бюджету, враховуючи, що працюємо на екологічно свідоме майбутнє нашої держави.

Просимо Вашого втручання і недопущення під  словом оптимізація, фактичного знищення обласного закладу позашкільної освіти, як окремої юридичної особи – Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Заздалегідь вдячні за Ваше втручання і підтримку.

06.10.2021 р.

З вдячністю й повагою

Батьки вихованців та трудовий колектив закладупозашкільної освіти – Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Вже зібрано 500 підписів. 

Просимо долучатись і надалі небайдужих!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *