Соборна мати-Україна – одна на всіх, як оберіг
Під цією назвою в ЗОЕНЦ пройшла година спілкування, під час якої діти переглянули науково-популярну презентацію про День Соборності України, ознайомились з його історією, тогочасними подіями.
Так, у становленні незалежності й соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати, як свято – День незалежності і соборності України.
Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми./Files/images/omr/P1227146.JPG
Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, й ті, хто живе в Україні та кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi та реалiзувалась внаслiдок української революцiї 1917-1920 рокiв, пiд час якої утворилися двi демократичнi держави – Українська Народна Республiка (УНР) та Західноукраїнська Республiка (ЗУНР).
22 сiчня 1919 року на Софіївській площi, бiля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, в присутностi десяткiв тисяч киян лiдери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свiй непохитний намiр збудувати єдину соборну Українську державу.
Цей день увійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Офіційно відзначають його з 1999 року. Соборність – це символ. Символ боротьби за волю, порозуміння й єдність між людьми.
Після презентації вихованці гуртка „Людина і довкілля” ознайомилися з традиціями свята, зокрема, з побудовою „живого ланцюга”.
Продовжуючи, Кремінь Оксана розповіла гуртківцям цікаву і повчальну притчу „Про батька і трох синів…”, як приклад єднання, бо лише в єдності – наша сила.
Впевнено й гордо діти декламували вірші про нашу Батьківщину, а також мали можливість ознайомитись з науково-популярною літературою про Україну а саме: „Моя Батьківщина – Україна”, „Живий світ України”, „Найцікавіше в Україні”.
Попередньо з 18 січня по 22 січня 2019 року включно в ЗОЕНЦ діяла виставка дитячих малюнків до Дня Соборності України під назвою: „Україна очима дітей”.
20 січня педагоги екоцентру провели виховні години на заняттях гуртків відповідно до методичної рекомендації: „Воз’єднались в ті далекії роки, наші предки на віки…”
Підсумком заходу став майстер-клас із виготовлення символічних „браслетів-дружби”. Учасники навчилися робити браслети, або так звані „фенічки” зі стрічок кольору українського прапора.
Закінчивши плетіння, дітки зав’язали фенічки на зап’ясті друга, всі дружньо взялися за руки в знак єдності і неподільності нашої держави.
Ми твердо віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
Оксана Кремінь,
завідувач відділу
організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ
P. S. 23 січня педагоги ЗОЕНЦ М. М. Копча та Г.М. Андрусь на своїх гурткових заняттях продовжили тему соборності. Вони розповіли юннатам про історію і традиції свята. Завершили тематичне заняття майстер – класом, під час якого юннати виготовили паперові жовто – блакитні дитячі долоньки та голуби, які символізують єдність нашої держави.