„Сміття – ворог, який не спить”

Під цією назвою юннати відзначили Всесвітній день вторинної переробки відходів та взяли участь в екоквесті.

16 листопада 2018 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді з метою активізації уваги громадськості до проблеми вторинної переробки відходів та залучення до практичної природоохоронної діяльності, відділом екології та природоохоронної роботи (завідувач А.В. Самойлова) організовано та проведено масово-виховний захід „Сміття – ворог, який не спить”.

Інформаційна частина заходу стосувалась тих дій, які можуть зробити пересічні громадяни у вирішенні проблеми твердих побутових відходів. Адже вони є головними нагромаджувачами та сортувальниками твердих побутових відходів (ТПВ). Було наголошено на тому, що смітник створено не природою, це результат людської діяльності, і саме людина повинна усвідомлювати наслідки, до яких призводить її безвідповідальність.

Діти дізнались, що вони можуть зробити для вирішення цієї проблеми, а саме:

– купувати менше непотрібної упаковки;

– сортувати сміття;

– скоротити витрати паперу;

– використовувати повторно порожню тару;

– намагатися віддати старі речі туди, де вони потрібні;

– більше ремонтувати (меблі, одяг, прилади тощо);

– виготовляти, по можливості, компост із харчових відходів.

Сортування сміття дозволяє відправляти вторинну сировину на переробку, а не на полігони, які на сьогоднішній день займають 4 відсотки території України (приблизно така ж територія Карпатських гір). Переробка — це найбільш ефективний метод утилізації відходів, оскільки пластик, скло, метал отримують друге життя, і не повинні скидатися в один контейнер. Це — принцип роздільного сортування сміття.

З метою формування екологічної свідомості та практичних навичок в юннатів з вирішення проблем довкілля, в рамках заходу організовано та проведено квест.

Вихованці ЗОЕНЦ розділились на 6 команд, де кожна отримала маршрут руху по зупинках. Зокрема, на зупинці „Мій внесок для очистки навколишнього середовища”діти малювали плакати та складали гасло. Так дитяча уява і мрії яскраво переносились на аркуш пеперу.

На другій зупинці юннати вчились на практиці сортувати сміття: пластик, папір, скло та природні матеріали.

Також залюбки діти із запропонованих букв складали різноманітні речення й прислів’я на згадану тему.

Граючись в „Лото про сміття”, юннати правильно з`єднували терміни розкладання різних його видів. Тут знадобилась уважність під час презентації, яку юні екологи уважно слухали на початку заходу, і тому із легкістю виконували це завдання.

На п’ятій зупинці юні друзі природи заповнювали таблицю. Для цього необхідно пофантазувати і описати, що можна зробити з різних речей, таких як, приміром, гумові колеса, джинси та петпляшка.

Підсумовуючи екоквест, учасники дійшли висновку, що всі смітники становлять велику небезпеку для природи і людей. Тому є потреба в їх утилізації – сортуванні та вторинній переробці. Це допоможе не тільки зменшити його кількість, а й збереже природні ресурси.

Мирослава Копча,

методист відділу екології

та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *