Школярі з Литви та з Луганщини, які відпочивають в “Арніці”, завітали в ЗОЕНЦ

22 липня у рамках міжрегіонального партнерства “Схід-Захід разом” в Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді завітали вихованці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Лисичанське Попасненського району Луганської області, де поруч, на превеликий жаль, все ще триває війна.  

         Разом з ними до екоцентру прибули й учні та педагоги шкіл Каунаського району Литовської республіки. Право на цю поїздку вибороли ті, хто  закінчив навчальний рік на відмінно та переможці  учнівських і спортивних олімпіад. Літній відпочинок литовських дітей у Воловецькій філії ЗОЕНЦ “Арніка” –  один із спільних проектів між Каунаським районом  та Закарпатською областю, започаткованим у 2015 році. Відпочинковий табір “Арніка” об’єднав дітей різних національностей, які спільно беруть участь у цікавих заходах, серед яких і екскурсія в екоцентр, що в Ужгороді. 

         Спочатку його директор  Олександр Геревич ознайомив гостей з діяльністю закладу, що спрямована на надання учням додаткових, поглиблених знань з природничих дисциплін, виховання їх не просто природолюбами, а й справжніми, свідомими охоронцями природи, які досліджуватимуть і знатимуть рослинний і тваринний світ, розумітимуть екологічні проблеми, вноситимуть свій посильний вклад в їх вирішення.

         Базою для засвоєння природничих знань є творчі лабораторії. Тут є учнівський дендропарк, куток живої природи, навчально-декоративна водойма та пташник вольєрного типу, від мешканців якого гості були в захопленні.

          З цікавістю учні та педагоги оглянули й навчально-методичні  приміщення відділів, виставкову коференцзалу,  комп’ютерний клас, дитячу екологічну відеостудію ”Дивосвіт”, а також   ”зелені класи” для занять в природі, юннатівську пасіку та науково-дослідну земельну ділянку.

          Прощаючись, діти влаштували фотосесію і сказали, як переклала вчителька  з Литви Олена Чігінскєнє, “територія екоцентру – це надзвичайно гарне та привабливе місце, де, завдяки клопіткій і творчій роботі педагогів та юних натуралістів зростають рослини та живуть  тварини і не лише своєї місцевості, а й з інших куточків світу”. Гості подякували господарям за цікаву екскурсію,  гостинну й пізнавальну зустріч.   

Людмила Бокій,

завідувач відділу  інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *