Що таке вітер? Чи потрібен він людству?

Із з’ясовування відповідей на ці питання розпочалося заняття педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру Е. І. Казаріної та М. М. Павко з юннатами і дітками-переселенцями з Харківської й Донецької областей.

Вітер завжди був дуже важливим для людей. Тисячі років тому моряки використовували вітер, щоб перетнути море на кораблях. А сьогодні завдяки вітряним турбінам людство виробляє електрику. Але вченим знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, як саме виникає вітер.

Атмосфера – це все повітря, яке є на планеті Земля. Воно утворює газову оболонку, що оточує Землю. Хоча ми цього не бачимо, повітря складається з мільярдів крихітних часток. Коли ці частинки повітря рухаються в атмосфері Землі, виникає вітер. Отже, вітер – це рух частинок повітря. Для визначення вітру необхідні такі фактори: швидкість і напрямок, а також сила вітру.

 Діти дізналися, що флюгер – це прилад, який визначає напрямок вітру, а за допомогою шкали Бофорта, яка оцінюється в балах, можна визначити силу вітру. Дітям дуже було цікаво, яка ж сила вітру в тій місцевості, де вони проживають. Тому ми зробили маленьке спостереження. Визначали силу вітру в декількох локаціях. На території екоцентру ми помітили, що найбільше вітер дує біля озерця і на полі, а дітки-переселенці, що на даний час проживають в Ужгородському ЗЗСО і-ІІІ ступенів № 10, встановили, що сильніше вітер віє біля річки Уж.

Керівники гуртків розповіли діткам про постійні та змінні вітри, для чого потрібен вітер в природі, і як він допомагає людям.

Також на занятті діти розгадували кросворд та доповнювали прислів’я про вітер. А на завершення малювали, як вітер весело гуде.

Еріка Казаріна

керівниця гуртків ЗОЕНЦ;

Марина Павко

керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *