Писанка стала однією з головних тем, представлених на засіданні методичного дня в ЗОЕНЦ

І не випадково, оскільки це маленький символ нашого життя, тому  не даремно кажуть:

Поки будуть писаночки

На світі писати –

Доти люд наш буде жити

Й край наш процвітати.

Саме з презентації О. В. Марчишинець про традиції писанкарства в Україні, з якими педагог знайомить своїх вихованців на гуртку „Мистецтво нашого народу” розпочалось 10 квітня чергове засідання методичного дня. Доповідач ознайомила присутніх як і коли необхідно виготовляти писанку. Звернула увагу на традиційну символіку українських писанок та її значення у писанкарстві. Також розглянуто різні техніки виконання Великодніх писанок. Серед традиційних: розписана воском, крапанка, драпанка, крашанка, трав’янка, зернівка, а також нетрадиційні: квілінг, мотанки, оздоблені бісером. Керівник гуртка представила на засіданні писанки юннатів гуртка, виконані в різних техніках.

Обговорюючи презентацію, директор закладу Олександр Геревич відмітив актуальність теми, оскільки незабаром Великдень, а також повноту її розкриття. Добре, що керівник гуртків звернула увагу і на безпеку праці під час виготовлення писанок.

Василь Кузьма, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи, наголосив на процесі підготовки самої презентації: „Відразу видно, що педагог готувалася заздалегідь, так би мовити, з натхненням, і, як результат, продемонструвала послідовно і гарно викладений матеріал”. Тому, крім теорії, хотілося б, щоб Ольга Василівна Марчишинець в перспективі провела і майстер-клас.

Наступною темою виступу стало „Вивчення червонокнижних видів флори і фауни на заняттях гуртка „Юні рослинники”, яким керує О. В. Дичко. Керівник гуртка дала визначення поняттю „Червона книга України”, проаналізувала причини зникнення деяких видів рослин і тварин. Під час перегляду слайдів слухачі ознайомилися зі зникаючими видами, особливостями будови їх організмів та пристосуванням до середовища існування. Зупинилась і на практичній роботі- виходами з юннатами  в природу, зокрема, в долину підсніжників. Під час екскурсії діти намалювали плакат щодо збереження біорізноманіття рідного краю.

Підсумовуючи виступ педагога, Олександр Геревич порекомендував, щоб юннати вели і свої  так звані „червоні зошити”, де б записували  спостереження за червонокнижними видами своєї  місцевості.

А завідувач інформаційно-методичного відділу Людмила Бокій запропонувала описувати цікаві практичні заняття і подавати у їхній відділ, щоб виставляти на сайт ЗОЕНЦ.  Це збагатить сайт в інформації.

Оксана Кремінь, завідувач відділу організаційно-масової роботи, відзначила презентації двох виступаючих у плані належного оформлення і сказала, що вони можуть бути прикладом для інших керівників гуртків.

Далі Олена Стельмах, методист відділу  інформаційно-методичної роботи, зробила експрес-огляд методичної, фахової літератури за лютий та березень поточного освітнього року, а Л. І. Бокій, завідувач згаданого відділу, провела екскурс оновленим сайтом ЗОЕНЦ.

Знайомлячи педагогів з нормативно-правовими, розпорядчими  документами,  листами  департаменту освіти і науки ОДА, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, О. В. Геревич повідомив про порядок проведення в цьому році обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни писанко”,  подякував керівникам гуртків та юннатам за участь і оголосив підсумки аналогічного конкурсу в ЗОЕНЦ.  Нагадав  педагогам на необхідності більше уваги приділяти розвитку й вдосконаленню дитячого самоврядування у всіх учнівських творчих об’єднаннях,  як перших осередків громадянського суспільства, формуванню в них, і у закладі в цілому,  творчої ділової атмосфери, утвердженню доброзичливих високоморальних відносин,  впровадженню системи заходів із протистояння  негативним суспільним явищам, зокрема  булінгу  (цькуванню).  

Традиційно методдень завершився врученням грамот за досягнення на педагогічній ниві. Зокрема, завідувач відділу біології та дослідно-експериментальної роботи Ольга Величканич відзначена грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації, як переможець обласного етапу конкурсу „Джерело творчості” у номінації „Кращий керівник гуртка – 2019”. Грамотами ЗОЕНЦ за перші місця в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу „Зоологічна галерея” відзначені вихованці та їхні керівники гуртків.

Людмила БОКІЙ,

завідувач інформаційно-методичного відділу ЗОЕНЦ;

Олена СТЕЛЬМАХ,

методист відділу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *