Птахи приносять на крилах весну

1 квітня у світі відзначається Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.

Починаючи з 1923 року це свято стало уже традиційним і відзначається в усіх закладах освіти України. Щорічно певний вид птахів оголошується птахом року. Птахом 2022 року в Україні обрано ластівку міську.

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді традиційно 1 квітня провели екологічний захід, присвячений Міжнародному дню птахів, цього разу – для дітей тимчасово переселених осіб із Києва і Харкова, на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.

Під час екозаходу діти переглянули мультимедійну презентацію „Знайомство з птахами”, закріпили знання про будову тіла птахів, їх різноманітність, пригадали найбільш поширених птахів Закарпаття, з’ясували, які птахи повертаються навесні до нас із вирію, а які зимують поруч із нами, і причини такої поведінки пернатих. Діти відгадували загадки, розповідали цікаві факти, відомі їм про птахів як України, так і інших куточків Землі, грали у цікаві пізнавальні ігри „Відгадай птаха за описом”, „Чи знаєш ти перелітних та осілих птахів нашого краю?”, аргументуючи, чому саме вони вважають, що птах є перелітним чи осілим, де його можна зустріти в природі.

Оскільки птахом цього року обрано ластівку міську, символічним є те, що під час практичної частини діти виготовили листівки у техніці аплікація „Ластівочка”, які подарують найріднішим.

Ластівка – це символ весни, провісниця добра. Люди кажуть, що там, де ластівка зліпить собі кубельце, – буде щастя. Сподіваємося, що цієї весни ластівочки принесуть нам на крилах лише хороші звістки і щастя в кожну оселю!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU). 

Ольга Величканич

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ;

Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *