Природа рідного краю в юннатівській творчості

«Природа – це вічне життя, становлення і рух.
Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права; помилки ж і омани виходять від людей.
Природа – творець всіх творців.»


І. Гете

Ці слова не просто надихають. Вони творять диво, виховують повагу до природи, до всього живого, що оточує нас. Закарпатський еколого-натуралістичний центр доносить їх до своїх юннатів і вчить всіх любити та оберігати її красу.

Так, наприклад, учні 4-А класу НВК “Веселка” на кожному занятті гуртка «Природа рідного краю» доторкуються до її частинки.

На початку освітнього року відвідували екоцентр. Тут складали кольорову палітру «Барви осені». Заняття проходило весело й цікаво, з використанням ігор та різних пізнавально- природничих розваг, індивідуальних робіт.

Діти з радістю шукали і вчилися розпізнавати рослинність і дерева території ЗОЕНЦ. При цьому особливу увагу приділяли різноманіттю барв. Всі мініпроекти були чудові, а учні раділи та пишалися собою.

На наступному: розігрували (тривалістю до трьох хвилин) сценки про улюблену невідому тваринку, яку, за мімікою юних акторів-екологів, відгадували інші гуртківці.

В цій грі кожен юннат був задіяний: одні створювали осінній пейзаж, інші – грали у постановці.

Далі ще цікавіше і найулюбленіше. Дівчатка робили незвичні зачіски, оскільки використовували природний матеріал.

Хлопчики на цьому занятті теж не сумували. Вони виготовляли їжачка з шишок та ниток.

Радує те, що школярі залюбки відвідують гурток. На його заняттях юннати вміло, використовуючи блага природи, проявляють свою творчість і, не наносячи їй шкоди, створюють свої маленькі шедеври, які випромінюють дитячу любов та тепло.

Мирослава КОПЧА,


керівник гуртка «Природа рідного краю»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *