Про підсумки обласних новорічно-різвяних виставок у ЗОЕНЦ

Напередодні Нового року в Закарпатському  обласному еколого-натуралістичному  центрі учнівської молоді пройшов ІІ (обласний) етап Всеукраїнських конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”.

Метою конкурсу „Новорічна композиція” є пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, формування практичних умінь та навичок учнів з виготовлення святкових композицій, які відображають новорічно-різдвяну флористику та формують високий рівень еколого-естетичної культури учнів.

Метою виставки-конкурсу „Український сувенір” – виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народних традицій, залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва, що сприяє розвитку духовності та дитячої творчості.

На конкурс „Новорічна композиція”, надійшло понад 430 робіт та 100 робіт –на конкурс „Український сувенір” від закладів загальної середньої освіти з міст Ужгород, Хуст, Чоп, смт. Міжгір’я, а також з Великоберезнянського, Cвалявського, Іршавського, Перечинського, Мукачівського, Рахівського, Хустського, Берегівського, Ужгородського районів, Полянської, Іршавської, Перечинської ОТГ, Баранинської сільської ради, вихованців Закарпатського палацу дитячої та юнацької творчості (ПАДІЮН), Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Виноградівського та Тячівського райЕНЦ, Хустського районного еколого-туристичного центру, Мукачівського центру позашкільної освіти.

 На конкурс „Новорічна композиція” роботи подані згідно з номінаціями: „Стилізована ялинка”, „Новорічний букет”, „Новорічний вінок”, „Новорічна композиція” , „Новорічний подарунок”, „Новорічний колаж чи картина”, „Сюжетна композиція” .

Аналіз надісланих експонатів засвідчує про активне залучення учнівської молоді до бережливого ставлення до природи, формування практичних умінь та навичок із виготовлення новорічно-різдвяних композицій, що сприяє розвитку флористичного мистецтва в Україні.

Водночас, слід зазначити, що не всі роботи відповідали високому еколого-естетичному  рівню та умовам конкурсу, а саме: на конкурс представлено роботи, які не містили флористичний матеріал, мали завеликі розміри і не були надійно закріплені. Серед експонатів також виділялись роботи, виконані не самостійно або придбані в крамниці.

Надіслані роботи на конкурс „Український сувенір” розподілені таким чином: зразки традиційних іграшок, меблі, посуд; копії стародавніх іграшок, збережених в родинах протягом декількох поколінь; предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції; сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю „сувенір” і виготовлені з використанням народних традицій; сучасні саморобні іграшки, сувеніри, предмети вжитку, виготовлені спільно з батьками.

Аналіз цих експонатів засвідчує про залучення учнівської молоді до процесу творення українського народного мистецтва, розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні робіт з використанням традиційних матеріалів і технік. Проте, і в цьому конкурсі, слід зауважити, що частину представлених на виставку  експонатів  надано без дотримання умов конкурсу та вимог щодо робіт. Серед деяких  представлених експонатів також були придбані в крамницях.

Журі конкурсів визначило найзмістовніші та найоригінальніші експонати, які відправлено в Київ у Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді на всеукраїнську виставку.

Відділ організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *