Про підсумки обласного етапу Всеукраїнських виставок-конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”

У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проходить ІІ обласний етап Всеукраїнських виставок-конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”.

Робота журі конкурсів

Метою конкурсу „Новорічна композиція” – є пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, формування практичних умінь та навичок учнів з виготовлення святкових композицій, які відображають новорічно-різдвяну флористику та формують високий рівень еколого-естетичної культури учнів.

Метою виставки-конкурсу „Український сувенір” – виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народних традицій, залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва, що сприяє розвитку духовності та дитячої творчості.

Цього року участь у конкурсах  взяли 28 територіальних громад.  На конкурс ⹂Новорічну композиціяˮ представлено понад 470 дитячих робіт із закладів загальної середньої та позашкільної освіти.  Номінаціями даного конкурсу є: „Стилізована ялинка”, „Новорічний букет”, „Новорічна композиція”, „Новорічний вінок”, „Сюжетна композиція”, „Новорічна картина чи  колаж” та „Новорічний подарунок”. Учасники конкурсу намагалися довести, що новорічними атрибутами можуть бути не тільки зрубані лісові красуні, а й маса підібраних природних та штучних матеріалів, а саме: жолуді, каштани, різні горіхи та їх шкаралупа,  кора та гілочки дерев, сіно, сушені фрукти, пінопласт, фольга, баночки та інше.

Створене журі оцінювали подані роботи за такими критеріями як: загальне враження від роботи, ідея роботи, техніка виконання, якість виконання, новизна та оригінальність, відповідність роботи вимогам конкурсу.

У роботах, які представлені на конкурс ⹂Український сувенірˮ, а це біля 80 експонатів, використовувалась глина, солоне тісто, дерево, лоза, солома, трави, тканини, папір тощо. Критеріями оцінювання  даного конкурсі є:

  • Оригінальність задуму;
  • Виразність виробу як зразка української сувенірної продукції;
  • Відповідність традиціям щодо форм, пластики, колориту;
  • Емоційність образу;
  • Органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення;
  • Індивідуальність творчого почерку;
  • Збереження ігрової функції (щодо іграшок);
  • Відповідність ужиткового призначення.

Про підсумок ІІ (обласного етапу) Всеукраїнського конкурсу “Новорічна композиція”

Про підсумок ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу “Український сувенір”

За результатами підсумків ІІ обласного етапу Всеукраїнських виставок-конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір” найкращі роботи відібрані та надіслані на ІІІ Всеукраїнський етап до Національного еколого-натуралістичного центру місто Київ.

Відділ організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *