Про обласний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху “Зелена естафета”

15-20 жовтня 2020 року Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді проведено обласний (заочний) етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху „Зелена естафета”. Метою естафети є поширення практичної природоохоронної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах позашкільної освіти, формування життєвих компетентностей у контексті ідей сталого розвитку суспільства.

У програмі “Зеленої естафети” були творчі звіти команд закладів загальної середньої освіти та команд закладів позашкільної освіти за трьома напрямами:

  • “Практична природоохоронна робота”;
  • “Просвітницька природоохоронна робота”;
  • “Навчально-виховна робота з охорони природи”.

Переможці та призери обласного етапу „Зеленої естафети” визначалися компетентним журі за загальною сумою балів, набраних юнацькими колективами.

Так, серед закладів позашкільної освіти перше місце посіла команда Виноградівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, керівник Маринченко Л.М.; друге місце – команда Тячівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, керівник Ковач С.М. третє місце розділили команди Великоберезнянського районного центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом, керівник Рац Т.О. та Перечинського будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Шоляк К.В.

Серед загальноосвітніх навчальних закладів  першість дісталась Тур’я-Реметівській ЗОШ I-III ступенів Перечинського району, керівник Кречко О.В.; друге місце розділили  команди: Великолазівська ЗЗСО I-III ступенів Баранинської ОТГ, керівник Симко О.М. та Буштинська ЗЗСО Тячівського району, керівник Ковач С.М.;третіми стали  Стужицька ЗОШ I-II ступенів Великоберезнянського району, керівник Рац Т.О. та Дубриницька ЗОШ I-III ступенів Перечинського району, керівник Шоляк К.В.

Аналізуючи природоохоронну діяльність колективів, можемо відмітити високий рівень практичної природоохоронної роботи, зокрема: впорядкування території парків (скверів), насадження лісу, допомога лісництвам, розчищення та впорядкування берегів річок; масовий збір та здача на вторинну переробку твердих побутових відходів (пластик, папір, скло, метал);виготовлення та розвішування шпаківень, синичників і годівничок для птахів;  заготівля кормів, підгодівля птахів та тварин взимку; охорона від руйнування мурашників; прокладання та впорядкування зупинок екологічних стежок, які проводились учасниками протягом навчального року.

У  фінальному Всеукраїнському етапі „Зелена естафета”, який проходитиме у місті Черкаси, візьмуть  участь колективи, що стали переможцями І обласного етапу.

Успіхів і плідної еколого-просвітницької роботи педагогам, які вчать любити і охороняти природу юннатів нашого краю, і юним натуралістам  в навчанні та активній природоохоронній діяльності .

Мирослава Копча,

в.о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *