Про готовність до нового навчального року йшлося на онлайн-засіданні педагогічної ради ЗОЕНЦ

2 вересня в онлайн-засіданні методом відеоконференцзв’язку з використанням платформи  Zoom взяли участь педагоги екоцентру та керівники гуртків ЗОЕНЦ з Іршавського, Хустського та Рахівського районів, які працювали в online-режимі. 

Із вступним словом до учасників  звернувся модератор онлайн-засідання, директор екоцентру,  Олександр Геревич. Він окреслив основні завдання і перспективи роботи в наступному 2020/2021 навчальному році з врахуванням забезпечення педагогами   вихованцям екоцентру безпечних умов навчання у період пандемії COVID-19. Наголосив на дотриманні всіма працівниками вимог МОН щодо запобігання поширенню коронавірусу на території ЗОЕНЦ.

Стосовно освітнього (навчально-виховного)  процесу виступаючий, зокрема, зупинився на роботі керівника гуртка, адже тепер, враховуючи ситуацію із пандемією, педагог має бути готовим забезпечувати навчання своїх вихованців як в очному, так і у дистанційному режимі.  „У зв`язку з цим,-наголосив О. Геревич,- крім володіння високими професійними і моральними якостями, керівник гуртка повинен бездоганно володіти сучасною комп`ютерною технікою та користуватися великим авторитетом у своїх вихованців, щоб ті залюбки відвідували очні та дистанційні заняття з еколого-натуралістичного напряму. Тільки так педагог зможе  забезпечити  належну результативність навчально-виховного процесу в гуртку.”

 Далі заступник директора ЗОЕНЦ з навчально – виховної та методичної роботи Василь Кузьма поінформував про особливості освітнього процесу у2020/2021 навчальному році, які полягають у дотриманні педагогами та вихованцями правил дотримання безпеки щодо запобігання поширення коронавірусу. 

Доповідач ознайомив присутніх зредакцією проєкту річного Плану роботи Закарпатського екоцентру на 2020/2021освітній рік,  з Програмою розвитку ЗОЕНЦ  до 2023 року з урахуванням COVID-19, а також із структурою ЗОЕНЦ у новому навчальному році та режимом роботизгідно з нормативними актами Кабінету Міністрів України. Із врахуванням епідеміологічної ситуації в Ужгороді та в області дирекцією розроблено алгоритм організації освітнього процесу закладу позашкільної освіти, де викладено рекомендації щодо запобігання поширення коронавірусу в умовах залежності від рівня епідемічної небезпеки („зелений”, „жовтий”, „помаранчевий” або „червоний”).

        Наголошено керівникам гуртків про необхідність до 15 вересня завершити набір учнів у гуртки, сформувати банк даних про юннатів, визначити розклад занять на І-е півріччя та подати їх заступникові директора В. Ю. Кузьмі для узагальнення і складання розкладу занять творчих об’єднань. Методичному складу рекомендовано підготувати методичні матеріали керівникам гуртків для проведення першого заняття із юннатами на тему: „Видатні науковці й природоохоронці Закарпаття”. А педагогічному колективу систематично протягом року готувати юннатів для участі у всеукраїнських, міжнародних очно-заочних заходах, запланованих НЕНЦ, затверджених Міністерством освіти і науки України.

Виступ Оксани Кремінь

Завідувач організаційно-масової роботи екоцентру Оксана Кремінь ознайомила всіх присутніх із основними документами з національно-патріотичного виховання та з орієнтовним планом масово-виховних заходів у згаданому напрямі, що будуть проводитись протягом нового навчального року в умовахпосиленого контролю обмежувальних заходів з дотриманням респіраторної гігієни та етикету.

        На розгляд педагогічного колективу виносилось також рішення педагогічної ради щодо перспектив розвитку еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти, за яке проголосували одноголосно.

        Завершилась педрада обговоренням та прийняттям Плану роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на 2020/2021 освітній рік, схвалено Програму розвитку ЗОЕНЦ до 2023 року, за які проголосували одноголосно.

         Діяльність закладу у 2020/2021 навчальному році спрямовуватиметься на реалізацію розвитку біологічної, екологічної освіти і виховання дітей та учнівської молоді, визначеної Законами України:  „Про освіту”, „Про позашкільну освіту”, директивними документами МОН України, керівними документами департаменту світи і науки ОДА та Планами заходів Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Виступ Валерія Білоуса

До початку засідання педагогічної ради були запрошені й господарські працівники закладу.   Для всіх разом, як і вимагають керівні документи, заступником директора з адміністративно-господарської частини Олександром Шумеляком та інженером з охорони праці Валерієм Білоусом з працівниками проведено щорічний інструктаж з техніки безпеки, збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *