Подорож юннатів до пізньоцвіту осіннього та порогів

В українських Карпатах спалахує своїм яскравим розмаїттям золотаво-оксамитова осінь. Ласкаве карпатське сонце та приємний осінній вітерець, навколишня краса в усіх її яскравих кольорах кличе завітати у цей чарівний казковий край з його неповторною особливою осінньою красою!

Традиційним вже стало для юннатів екоцентру восени подорожувати до урочища Пасіки Ужанського національного природного парку, де цвіте пізньоцвіт осінній (Colchicum autumnale L.). У народі цю чарівну квіту називають Розмарія, оскільки квітує вона восени, в день Народження Пресвятої Діви Марії. Основна мета екскурсії – ознайомлення з біологією рослини, а також проведення моніторингу стану цієї популяції. За спостереженнями юннатів, цього року пізньоцвіт осінній цвіте масово, висока некошена трава добре маскує квіти від поглядів людей, що проїжджають повз урочище. Хоча сліди перебування на даній ділянці людей помітні – у деяких місцях квіти витоптані.

Також юннати під керівництвом педагогів спостерігали за рослинним і тваринним світом урочища, відображаючи усю красу природи у світлинах.

Під час екскурсії юннати також ознайомилися із справжнім дивом – порогами на річці Уж. Мальовничі скельні виступи, що перегороджують течію річки, утворені виходами осадових порід крейдового та палеогенового віків.

Змістовно та цікаво провести час допомогли також екологічні ігри, проведені з юннатами просто неба, та майстер клас „Правила поведінки у лісі. Безпечне розпалювання вогнища”.

Ольга Величканич,
завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *