„Побачив? Прибери!”: екодесант педагогів підтримав міжнародну акцію і прибрав сміття на Чорному озері в Ужгороді

Початок акції

18 вересня педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді залюбки взяли участь в акції “World Cleanup Day”, приуроченій Всесвітньому дню прибирання і очистили від сміття ділянки прибережної смуги Чорного озера мікрорайону Ужгорода під назвою “Озерний”, що неподалік від екоцентру.  Оскільки виховувати екологічно свідому молодь – завдання педагогів екоцентру, тому вони щороку не тільки самі долучаються до природоохоронних акцій, а й залучають своїх вихованців до прибирання зелених зон та благоустрою прилеглих територій.

Метою акції є привернення уваги дітей та дорослих,  громадськості, активістів та всіх небайдужих до покращення довкілля та  для внесення практичної лепти в прибиранні своєї місцевості, формування культури чистоти та дбайливого ставлення до оточуючого середовища.

Ми любимо свої міста і села, і хочемо бачити їх квітучими та комфортними для людей. Тому  прибираємо парки і сквери, береги річок і озер, зони відпочинку.

Дорослим складно змінювати свої звички. Тому значно простіше навчити екологічно правильному, відповідальному ставленню до довкілля підростаюче покоління, наразі – це наших юннатів, які із задоволенням долучаються до справ дорослих. Цьому й присвячені заходи  до Всесвітнього дня прибирання.

Прибирання пройшло успішно. Сміття сортували  на пластик, скло, папір, вантажили на причіп і вивезли на смітник. На результат роботи приємно дивитися, адже зібрано  скла – 80 кг, паперу – 30 кг, пластику – 50 кг. Скла, яке не розкладається протягом 1000 років, як бачимо зібрано найбільше.

„Ми віримо, що разом прибрати можна дім,

І вулицю,і місто,- і чисто стане в нім!

Розумно і красиво живіть на цій Землі,

І не смітіть, будь-ласка, дорослі і малі!

                                         (О. Роговенко).

Оксана Стрічко,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *