Підбито підсумки Всеукраїнських акцій “Годівничка” та “День зустрічі птахів”
Доброю традицією в нашому закладі стало щорічне проведення взимку природоохоронної акції – “Годівничка”. Не став винятком і цей навчальний рік. Вже з листопада вихованці почали активно готуватися до акції. Юні екологи змалку привчаються любити та оберігати природу, піклуватися про неї. Про це свідчать яскраві назви акцій та конкурсів: “Посади дерево”, “Птах року”, “Природі не неси шкоди”. Завданням конкурсу є виготовлення годівничок, щоб вберегти наших пернатих друзів від голодної смерті взимку. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Деякі виготовляли годівничку з татом і поетапно описували, дехто з вчителями в школі чи лісничими, які знають точно, як зробити годівничку якнайкраще.
Мета акції:
· довести до свідомості дітей необхідність збереження різних видів зимуючих птахів;
· ознайомлення із видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості;
· розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація їх охорони;
· виховання у дітей поваги та бережливого ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити у скрутні морозні місяці.
Також були інші номінації на кращий малюнок, поробку та листівку, які присвячувались зимуючим птахам. Діти складали невеликі оповідання про птахів узимку та вірші. Тепер на нашій території пернатих буде врятовано, адже в нас є чудові годівнички, виготовлені юними захисниками природи.
Визначити переможців було надзвичайно складно, тому що всі годівнички – чудові. Активну участь в акції брали учні та вихованці Мукачівського, Ужгородського районів, Виноградівського райЕНЦ та Буштинського райЕНЦ, Тереблянська сільська рада. Всього надійшло понад 50 витворів. Роботи переможців надіслані в НЕНЦ м. Київ, для участі у Всеукраїнському конкурсі.
Всеукраїнська акція “День зустрічі птахів” проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць для гніздування шляхом виготовлення штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівлі) необхідно змайструвати і розвісити для так званих вторинно дупло гніздових, невеликих птахів: синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, повзиків, горобців, а також для більш крупних пернатих -сов, сичів, крутиголовок та інших. Це необхідно робити, щоб птахи мали домівки, у яких би звили гнізда та вивели пташенят. Адже вирубування в лісах та парках дуплистих дерев призвело до того, що багатьом пернатим ніде гніздитися, і тому чисельність їх різко скорочується.
В цій акції беруть участь не тільки учні, а й вчителі та керівники гуртків, які розробляють сценарії свят та презентацій до гурткових занять до “Дня зустрічі птахів”. Надійщло 30 робіт, де і описувався Великий зимовий облік птахів, що проходив у рамках акції.
Мирослава Копча,
завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи