Перше онлайн засідання педагогічної ради у 2023 році пройшло у ЗОЕНЦ

13 січня відбулося перше онлайн засідання педагогічної ради у 2023 році, на якому були присутні 14 педагогів.

На порядок денний винесено наступні питання:

  1. Про підсумки роботи учнівських об’єднань за І півріччя 2022/2023 навчального року (Величканич О.М., Стрічко О.П.);
  2. Про роботу із юннатами протягом І півріччя та у період зимових канікул (Кремінь О.І.).

Директор Олександр Геревич у вступному слові привітав педагогів із завершенням І півріччя та новорічними святами, а також проаналізував виконання рішень попередньої педагогічної ради. У зв’язку із реорганізацією закладу, про що було прийнято рішення на сесії обласної ради, подякував педагогам за віддану працю у справі виховання підростаючого покоління. Також наголосив на тому, що колектив повинен, не дивлячись ні на що,  відстоювати необхідність функціонування профільних закладів позашкільної освіти області. Колектив повинен довести своєю роботою актуальність і необхідність функціонування закладу та право дітей на отримання додаткових, поглиблених  знань з екології, охорони природи, дослідництва, повноцінний розвиток своїх здібностей.

Директор також оголосив графік відпусток на 2023 рік.

Величканич Ольга Михайлівна, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, доповіла про підсумки роботи учнівських об’єднань відділу за перше півріччя 2022/2023 навчального року. Зокрема, зазначила, що  не зважаючи на воєнний стан, юннати брали активну участь у різноманітних всеукраїнських та обласних масово-виховних заходах, конкурсах, виборюючи призові місця (Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну „Код нації українця”, Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів „Виставковий павільйон НЕНЦ”, фестиваль „Україна – сад”).

Плідною була співпраця із громадською організацією „Інститут еколого-релігійних студій” (керівник Олександр Бокотей). Зокрема, розроблено та видано цікаві і вкрай актуальні для педагогів-позашкільників методичні матеріали – набір дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись” та комплект роздаткових матеріалів для проведення занять на теми „Поводження з відходами”, „Птахи”, „Кажани”. Також проведено конкурс методичних розробок „Інновативні методики екоосвіти” з метою поліпшення науково-методичного забезпечення, підвищення якості позашкільної еколого-біологічної освіти з учнівською молоддю, розвиток творчого потенціалу педагогів, поширення інноваційних досягнень, передового педагогічного досвіду.

 Стрічко Оксана Павлівна, методистка відділу екології та природоохоронної роботи, розповіла про роботу учнівських об’єднань відділу, досягнення юннатів та їх участь у природоохоронних конкурсах і заходах.

Кремінь Оксана Іванівна, завідувачка відділу організаційно-масової роботи, проінформувала про масово-виховні заходи, що проведено протягом І півріччя та під час зимових канікул. За цей період було проведено цікаві та змістовні національно-патріотичні масово-виховні заходи, екскурсії та конкурси згідно плану роботи, які у своїй інформації згадала доповідачка.

Зокрема, обласні етапи всеукраїнських конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”, виставка експонатів яких, а це близько 500 чудових дитячих виробів і композицій, триває ще до 20 січня.

Вперше в екоцентрі було проведено дитячий екологічний конкурс „Рятуймо природу в дні війни” у співпраці з ГО „Інститут еколого-релігійних студій”.

Також педагогами фахових відділів було проведено екологічний захід „Збережім живу ялинку”, майстер класи із виготовлення чобітка Святого Миколая та різдвяного віночка, виховні бесіди у гуртках „Традиції святкування Різдва Христового на Закарпатті”.

Традиційно солодкі новорічні подарунки було передано діткам в медико-соціальний реабілітаційний центр „Дорога життя” в рамках благодійної акції „Подаруй дитині свято”.  

Одноголосно було прийнято рішення:

  • Взяти до уваги виступ Геревича О.В., директора ЗОЕНЦ, інформації Величканич О.М., завідувачки відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, Стрічко О.П., методистки відділу екології та природоохоронної роботи, Кремінь О.І., завідувачки відділу організаційно-масової роботи, Бокій Л.І., завідувачки відділу інформаційно-методичної роботи.
  • Керівникам гуртків і надалі забезпечувати безпечні умови для гуртківців протягом другого півріччя навчального року щодо епідеміологічної ситуації в регіоні згідно вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 26 серпня 2021 року № 9 „Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19).
  • Керівникам гуртків вжити заходів для проведення гурткових занять із дотриманням правил поведінки в умовах воєнного стану.
  • Керівникам гуртків більш активно залучати вихованців до участі у конкурсах, акціях, масово-виховних заходах національно-патріотичного, еколого-агробіологічного, природоохоронного  спрямування, присвячених загальнодержавним святам, подіям та датам „зеленого” календаря.
  • Педагогам закладу продовжувати співпрацю з батьками вихованців, залучати їх до освітнього процесу.

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *