Педагоги ЗОЕНЦ відвідали філію „Арніка” і провели природоохоронний івент „Допоможи птахам взимку”

 Педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 17 січня здійснили поїздку у  відпочинковий табір „Арніка”. Погода видалася напрочуд чудовою: велетенські снігові шапки на величних ялинах ніби вклонялися, запрошуючи гостинно нас, педагогів, відвідати чудовий край чарівною зимою.  Для зустрічі з вихованцями табору педагоги вибрали тему: „Зимуючі птахи рідного краю.” І не випадково. Адже пернаті  — це частина нас і навколишньої природи. Вони нам допомагають, оскільки приносять велику користь, знищуючи шкідливих комах і личинок. А в таку холодну та засніжену  пору року, як ніколи, потребують нашої допомоги у підгодівлі! Відомо, що процес травлення у птахів відбувається швидко й енергійно, тому вони постійно потребують їжі. Не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть.  

 Методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Оксана Стрічко розповіла дітям  про різноманітний світ пернатих мешканців рідного краю.

         Цікаву й повчальну інформацію отримали відпочивальники, переглянувши презентацію „Допомога зимуючим птахам”, яку підготувала керівниця гуртків Ірина Катрич. Педагог детально зупинилась на тому, чим саме можна підгодовувати пташок. Ці знання діти пізніше втілили в життя, розвісивши годівничку на подвір’ї „Арніки” та насипали пташкам смаколики: гарбузове й соняшникове насіння. Отож, ми можемо врятувати птахів від голодної смерті взимку, а для цього потрібно зовсім небагато – підгодувати їх.

На завершення діти погралися в дидактичні ігри: „Зимуючі та перелітні птахи”, „Відгадай птаха за дзьобом”.    

Отже, птахів треба захищати та допомагати їм. Вони — наші друзі. Ці вдячні створіння природи завжди повертаються туди, де їх годують і чекають. Здається, що вони нас чують і все відчувають.

Без сумніву, птахи роблять наше життя кращим. Тому дуже важливо, щоб вони жили на нашій планеті.

 Бережіть пернатих друзів і допомагайте їм вижити взимку!

                                           Оксана СТРІЧКО,

методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *