Педагоги ЗОЕНЦ також долучились до Всеукраїнської акції “Сонях пам`яті” і вшанували героїв-закарпатців, які віддали життя за Україну

Днями, 29 серпня,  педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді долучились до Всеукраїнської акції „Сонях пам’яті”, щоб вшанувати пам’ять захисників України, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. У цей день, як і передбачено у всій країні, о 10.00 годині ранку на території ЗОЕНЦ відбулося приспущення Державних прапорів України та вшанування загальнонаціональною хвилиною мовчання захисників нашої Батьківщини.

Хвилина мовчання у ЗОЕНЦ

Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич, звертаючись до педагогічного колективу, відмітив, наскільки важливим для кожного українця є сьогоднішній день. Герої, яких ми вшановуємо сьогодні – не звичайні люди, а обрані, які загинули,  захищаючи наше право на вільне життя,  – наголосив директор .

По завершенню офіційної частини заходу, його учасники поклали букети із соняхів до меморіалу площі ім. Віталія Постолакі, що встановлений  на честь героїв, які віддали життя  на Сході України. Адже сонях – це символ цього дня  2014 року , коли сталась одна із найкривавіших трагедій російсько – української війни, під час якої сотні українських  військових  розстріляні  у сумнозвісному Іловайському котлі. Саме тоді дозріли  соняшники, серед яких  лежали закривавлені тіла  українських  захисників.

Меморіал ім. В. Постолакі

Аналогічно педагоги вшанували воїнів-захисників, поклавши символічні рослини до меморіалу на Пагорбі Слави.

На Пагорбі Слави

Тут  педагоги ЗОЕНЦ  відвідали і могилу Олександра Попадинця, поклавши на його могилі квіти. Герой, якого вшанували, в минулому був активним вихованцем екоцентру.  Не обійшли осторонь і могили   інших героїв АТО, зокрема: Тихоновського Валерія, Постолакі Віталія, Власова Дмитра.

Завершальним етапом заходу стало відвідування музейної кімнати, присвяченої АТО в Ужгородському замку. Тут педагоги мали можливість, більш детально розглянути експонати, які  привезені із зони бойових дій, ознайомитись з з героїчною історією „чорних” днів для України та  з автобіографією кожного із закарпатців, хто віддав своє життя за Україну.

Іван Іванович Орос, завідувач відділу історії Карпатської України, меморіальної кімнати музею Августина Волошина, меморіального комплексу „Красне поле”, переказав зворушливі події сучасної історії. Надав можливість педагогам відчути  атмосферу війни, показавши пошкоджені снарядами речі бійців АТО, що знайдені місією „Чорний тюльпан”, в тому числі в районі Іловайського котла, звернув увагу на зброю, якою захищались наші хлопці від ворогів та ексклюзивні експонати з бойових дій.

Отож, пам’ять про смерть наших героїв буде нашою гідністю. Величезна подяка і шана всім, хто ціною власного життя постав на захист наших демократичних цінностей,  прав і  свобод людини, героїв, які полягли за  цілісність та незалежність України.

Мирослава ВАЙДИЧ,

                   методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *