Педагоги екоцентру відзначили 100 – річчя позашкільної освіти сплавом по Тисі

Серед заходів, спрямованих на відзначення 100-річчя позашкільної освіти України, в ЗОЕНЦ було заплановано провести і пізнавальну еколого – краєзнавчу акцію – сплав «Пізнай свій край – охороняй його природу» з розповідями про Красне поле, рослинний і тваринний світ Закарпаття та прибирання берегів від сміття.

А щоб сплав більше запам`ятався, організували виїзд з ночівлею в наметах та вогнищем на галявині.

Позитивних емоцій додав дощ, проте він нас не налякав, тому вирішив обійти стороною. Вечеря з традиційним, апетитним бограчем вийшла на славу.Переночувавши в теплих спальниках, зустріли світанок, який радував промінням сонця, що виблискувало в краплинах роси. Отже погода обіцяла бути хорошою.

Перевірили ще раз готовність катамаранів до сплаву і, послухавши інструктаж щодо правил поводження на воді директора екоцентру Олександра Геревича, вирушаємо в путь.

До нашої акції з охорони та збереження річок, обговорення розвитку і вдосконалення позашкільної освіти, зокрема, проведення еколого-натуралістичних заходів, долучилися і учасники українсько-угорської клубу з водного туризму «Тиса», який очолює Кароль Сабо та гості з Києва.

Також, що стало приємною несподіванкою, прийшли нас провести і допомогли прибрати сміття, яке відпочивальники, на жаль, залишають після себе, члени громадської ради при Закарпатській ОДА, а тепер вже і члени клубу «Бокораш» разом із Оксаною Ряскою, директором Хустської кредитної Спілки «Нарцис».

Відрадно, що не забуває рідне Закарпаття і колишній вихованець відеостудії «Дивосвіт», що діє при екоцентрі Валеріян Копинець. Навчаючись в столиці на журналіста, він вкотре навідався до родичів, взяв участь у сплаві, а заодно і зафільмував сплав дроном.

Під час водної подорожі, до нашої групи приєднались й іноземці, які йшли Тисою на каноє та байдарках.

Було цікаво і захоплююче. Адреналіну додала злива, яка зненацька застала нас на воді. Проте не розгубились, завдяки злагодженості всієї команди, подолавши труднощі, завершили сплав у клубі водного туризму, де весело ділились враженнями.

Ще не встигли доїхати до Ужгорода, як дехто вже питав, коли знову підемо на сплав.

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *