Органічні відходи – подарунок природі!

29 травня у світі відзначають День компосту. Свято покликане привернути увагу до проблеми використання добрив, які шкодять навколишньому середовищу та нагадати людям про натуральні аналоги, які коштують дешевше і приносять чимало користі.

Компостце органічне добриво під будь-які види сільськогосподарських культур, отримане в результаті розкладання органічних відходів рослинного або тваринного походження. Утилізація органічних речовин шляхом компостування не забруднює довкілля.

Як відомо, компост покращує структуру ґрунту, робить його більш водо- і повітропроникним.

Педагогами  Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру Іриною Катрич та Оксаною Кремінь проведено цікаве та пізнавальне заняття для юннатів екоцентру та дітей вимушених переселенців з м. Харків. Заняття складалося з двох частин: теоретичної й практичної. У першій половині діти ознайомилися з видами відходів, і  кожний юннат склав список відходів, які він викидає протягом дня.

Погравши в гру „Сортуємо сміття” перейшли до більш детального вивчення саме органічних відходів, з яких робиться компост. Велику увагу приділили опалому листю, яке не можна спалювати, а краще компостувати. Розібравшись, що можна, а що не можна викидати у компостер, перейшли до практичної частини заняття, під час якої дітки залюбки зібрали скошену траву і вивезли у компостну яму.

Відомий учений-ґрунтознавець, професор М. К. Шикула казав, що компост – це пожива для ґрунту і додаткова можливість відновлювати родючий шар ґрунту – гумус.

Ірина Катрич,

керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *