Онлайн-засідання методичного дня провів ЗОЕНЦ

11 листопада в актовій залі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройшло перше у цьому навчальному 2020/2021 році засідання методичної ради методом відеоконференцзв’язку з використанням  платформи  Zoom.

У засіданні взяли участь педагоги екоцентру та керівники гуртків ЗОЕНЦ з Іршавського, Хустського та Рахівського районів, які працювали в онлайн-режимі. На засіданні  заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи В. Ю. Кузьма ознайомив присутніх педагогів із порядком денним, зачитав план проведення наступних методднів, оголосив теми сьогоднішніх виступів.

 Потім Василь Кузьма наголосив на необхідності налагодження  роботи дитячого самоврядування в дистанційній формі, оскільки в такі умови нас поставив COVID – 19.

Далі з розкриттям своїх тем засобами мультимедійних презентацій  виступили: Л. Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи; О. Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницької роботи; С. Туряниця, керівниця гуртків з Іршавського району.

Так, Людмила Бокій поділилась досвідом у створенні презентації у програмі PowerPoint Presentation при подачі навчального матеріалу для дистанційної екошколи. Виступаюча подала низку методичних рекомендацій та практичних навичок користування згаданою програмою щодо змісту, оформлення, застосування мультимедійних презентацій для вихованців гуртків.  Зокрема,  вкраплень у презентації анімації та відео, адже для дітей, в залежності від віку, необхідно у лаконічній та доступній формі розкривати тему заняття. Презентація повинна бути цікавою та оригінальною у формі подачі навчального матеріалу. І, звичайно, сам навчальний матеріал має подаватись з дотриманням правил українського правопису.

(Презентація: Методичні рекомендації щодо особливостей користування програмою PowerPoint Presentation при подачі навчального матеріалу для дистанційної екошколи )

 Розповідаючи про використання новітніх педагогічних технологій на заняттях гуртка „Юні квітникарі” Ольга Величканич, зокрема, зупинилась на застосуванні „кубика Блума”. Кубик необхідно виготовити попередньо таким чином, аби він був достатнього розміру, щоб усім учням було видно, що написано на його гранях. Саме на них пишуть запитальні слова, зважаючи на які, вихованці  формулюють запитання до теми або ставлять готові запитання. Кубик може бути з паперу або з пластику. Педагог «визначає» коло питань, на які гуртківцям  слід відповідати, досліджуючи тему. Це можуть бути запитання на актуалізацію знань і досвіду учнів  або на дослідження нового. Вони і будуть поставлені перед учнями за допомогою кубика. Наприклад, чому ти любиш осінь? Запропонуй назви квітів, які можна заплітати в український віночок.

Також доповідачка за допомогою ламінованих ілюстрацій продемонструвала навчальні ігри, які можна проводити з юними квітникарями.

(Презентація: Використання новітніх педагогічних технологій на заняттях гуртка “Юні квітникарі”)

Світлана Туряниця, керівниця гуртків, в онлайн-режимі за допомогою презентації ознайомила присутніх з мистецтвом конструювання та моделювання паперових художніх композицій – паперопластикою.

(Презентація: Паперопластика)

Підсумовуючи, О. Геревич та В. Кузьма відзначили  педагогічну майстерність виступів, методичну спрямованість та їх актуальність, зокрема,   зважаючи і на ситуацію, що склалася через  пандемію. В обговоренні  багато було подано і практичних порад, проте через роботу в програмі ZOOM не вистачало ефірного часу для практики, особливо у створенні презентацій у програмі PowerPoint з елементами анімації та відео.  Тому на цю тему запропоновано ще додатково провести майстер-клас. 

„Крім того, – наголосив директор екоцентру Олександр Геревич,- необхідно завжди пам`ятати, що карантин, на якому ми тепер перебуваємо у зв`язку з коронавірусом – це не канікули для наших педагогів, а плідна робота в дистанційному режимі. І кожен керівник гуртка має прозвітувати в кінці першого півріччя про проведені заняття”.

Завершилося засідання методичного дня експрес-оглядом сайту ЗОЕНЦ, який провела Людмила Бокій. Тут зверталась увага на „Дистанційну екошколу”, її змістове наповнення. Прощаючись, вона також ознайомила із порядком денним наступного методичного дня, що відбудеться другої середи грудня також в онлайн-режимі.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *