Оберігаймо первоцвіти – провісників весни! Для юннатів проведено майстерклас з виготовлення цих ніжних рослин

Весна! Пора року, на яку ми з нетерпінням чекаємо. З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являються тендітні первістки оновленої землі – первоцвіти. Це безцінний дар природи, перша посмішка весни.

Тішать око килими з білих, як краплинки молока, підсніжників, витончених золотистих зірочок, мініатюрних пролісків, подібних до синьо-фіолетових іскринок, духмяних червоно-фіолетових дзвоників медунки.

Що може бути гарніше за квітку, яка ранньою весною розкриває назустріч сонцю свої пелюстки, дарує надію! 

Проте, на жаль, разом із весняною природою прокидаються від «зимової сплячки» і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня.

Саме темі збереження первоцвітів присвячувався майстерклас „Весняні ефемероїди з виготовлення вітальної листівки до 8 Березняˮ. Проведений захід для юннатів 4 березня, напередодні Міжнародного жіночого дня. Педагоги відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Ольга Величканич та Олександра Токарєва ознайомили вихованців із ранньоквітучими рослинами Закарпаття, більшість з яких є червонокнижними, а отже і проблемою їх збереження.

Під час майстеркласу юннати виготовили чудові креативні листівки із зображенням ніжних крокусів, які подарують любим мамам, бабусям і сестричкам.

Любі друзі! При зустрічі з прекрасними весняними квітами майте шану до цих справді чарівних і до того ж цілющих рослин. Не зривайте бездумно оберемки, які згодом викинете. Краще помилуйтеся ними в природі, а на згадку сфотографуйте.

Бережіть красу природи, весняні ніжні посмішки рідної землі!

                                                                                                    Ольга Величканич,


               завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *