Незабутня подорож до Розмарії

Восени на території Ужанського національного природного парку можна спостерігати унікальне природне явище – пишно цвітуть лілові квітки, названі науковцями пізньоцвіт осінній (Colchicum autumnale L.). У народі цю чарівну квіту називають Розмарія, оскільки квітує восени, в день Народження Пресвятої Діви Марії.

Для юннатів і педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді вже стало традицією щороку у вересні здійснювати екскурсію в урочище Пасіки Великоберезнянського району, щоб помилуватися чарівною квіткою, ознайомитися з біологією рослини, а також провести моніторинг стану цієї популяції.

Отож, 6 жовтня цього року вихованці гуртків „Юні акваріумісти”, „Лікарські рослини”, дитяча відеостудія „Дивосвіт”, „Людина і довкілля” вирушили у незабутню подорож до флористичного заказника. Юні охоронці природи пройшли дидактичною стежкою „Пасіки”, ознайомилися із зупинками „Пізньоцвіт осінній”, „Ботанічний резерват „Пасіки”, „Пороги”.

Під час екскурсії юннати дізналися багато цікавої та важливої інформації про цю рідкісну рослину та сучасний стан її популяції.

Під час екскурсії юннати також ознайомилися із справжнім дивом – порогами на річці Уж. Мальовничі скельні виступи, що перегороджують течію річки, утворені виходами осадових порід крейдового та палеогенового віків.

Весело та цікаво провести час допомогли також екологічні ігри та спортивні змагання, проведені з юннатами просто неба.

Величканич Ольга Михайлівна,

завідувач відділу біології

та дослідницько-експериментальної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *