Нестандартне заняття-мислення серед природи для переселенців та вихованців ЗОЕНЦ

Продовжуючи традиції, започатковані великим Учителем Василем Сухомлинським, педагоги екоцентру Оксана Кремінь та Ірина Катрич з дітками переселенцями та вихованцями ЗОЕНЦ провели нестандартне заняття-мислення серед природи. Адже природа рідного краю милує наше око своєю чарівною красою та різнобарвністю кольорів.

„Уроки серед природи – це подорожі до джерел живої думки, під час яких учні самостійно читають сторінки найчудеснішої в світі книги – книги природи”, – писав В.О. Сухомлинський. 

Захід проведено з метою поглиблення знань дітей про представників флори та фауни, які занесені у Червону книгу України, розвитку спостережливості та виховання бережливого ставлення до природи.

Сьогодні квітує весна, яка дозволяє не просто милуватись дивовижним навколишнім світом, а й розвивати спостережливість школярів. Оксана Іванівна ознайомила юних натуралістів з історією створення Червоної книги та з представниками, які занесені до неї. Діти доповнювали розповідь педагога своїми знаннями про рідкісні рослини та тварини нашого краю.

Обговорили питання: „Які чинники згубно впливають на рослинний і тваринний світ?”, дійшовши висновку, що це – діяльність людини. Так, усі види, що знаходяться під загрозою зникнення, занесено до Червоної книги України. Відомо, що Червона книга України – це анотований та ілюстрований перелік рідкісних видів та підвидів, що знаходяться під загрозою зникнення на території України. Ця книга звертається до людей зі словами: „Зупиніться! Подумайте, що ви робите і до чого це призведе”.

Цікавими і пізнавальними були завдання, підготовлені педагогами. Під час гри „Світлофор” педагог зачитував твердження. Якщо діти погоджувалися з ним, то – підіймали картки зеленого кольору, якщо частково погоджувалися – жовтого, якщо твердження, на їх думку, не правильне – червоного. Також учасники заняття розв’язували кросворд „Бережіть нас”, відповідали на питання тестів, інтелектуальної вікторини та розшифровували екологічне гасло „Єдина країна – велика родина – відповідальна людина”.

Найбільше захоплення у дітей викликало  спостереження за птахами із допомогою бінокля, який дає можливість розгледіти далеко замасковану пташку. Під керівницвом Ірини Катрич діти визначали назву об’єкта, за яким спостерігали. За звуком та зовнішнім виглядом нам вдалося ідентифікувати наступних птахів: лиску, бугайчика, сороку, горобця, синицю велику, мали можливість зустрітися з виводком маленьких пташенят крижнів. Цікаво було спостерігати за лебедями шипунами, які замаскувалися в очереті, напевно висиджуючи своїх малят.

Дорогою додому нас зачарували пухнасті кульки кульбабок, які заполонили всю галявину. Діти миттєво взялися їх струшувати, знаючи про те, що своїм пухнастим парашутиком – насінинкою розмножується рослинка. Адже саме зараз прийшла її пора.

Завершальним етапом заняття стало обговорення значимості червонокнижної флори і фауни. Діти вкотре переконалися, що природою потрібно не тільки милуватися, а й оберігати її. Це є обов’язок кожного свідомого громадянина. Будьмо відповідальними!!!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *