Навчально-пізнавальний івент з охорони кажанів пройшов у ЗОЕНЦ

24 грудня, напередодні католицького Різдва, в ЗОЕНЦ завітали представники громадського об`єднання „Інститут еколого-релігійних студій”. В актовій залі педагоги та юннати ознайомилися з роботою цього об`єднання. Його керівник Олександр Бокотей розповів про співпрацю з німецьким Союзом охорони природи, яка триває вже більше десяти років. Згаданий Союз лише в Німеччині нараховує  700 тисяч членів. Ця потужна  організація серед інших природоохоронних аспектів вивчає і життєвий простір церковних веж. Німецькі захисники й дослідники природи  встановили, що вежа в храмі – єдине місце, де сформувався корінний набір видів крилатих мишеподібних істот. Вони дослідили більше 10 тисяч церковних храмів, які об`єднали в мережу зі збереження біорізноманіття кажанів. Вивчивши німецький досвід, О. Бокотей вирішив створити аналогічне об`єднання в Україні. І з 2018 року ІЕРС працює над реалізацією транскордонного проєкту „Життєвий простір церковної вежі”. Інститутом вже досліджено 170 церковних веж Закарпаття і взято під охорону їх мешканців.

 Під час презентації присутні мали змогу переглянути і відеоматеріали про рукокрилих.

Координатор проєкту в Україні Марта Михайлець у формі бесіди з юннатами з`ясувала місця проживання цих загадкових створінь, їхній спосіб життя, раціон харчування та користь кажанів для природи. Також гостя презентувала книжку „Кажанчики”. В екологічній казці її авторка Наталія Гумен-Біланич роповідає, як кажанчики пізнавали навколишній світ та його природу. Потім героїв казки юннатки за допомогою фарб зображували на полотняних торбах. Вийшли оригінальні та стильні екосумки багаторазового використання як альтернатива поліетиленовим.

Координатор напрямів ІЕРС Михайло Біланич провів майстер-клас з виготовлення будиночків для кажанів. Юннати виявили бажання теж долучитися до цієї потрібної справи і змайстрували крилатим літунам квартирку, яку повісили для заселення на горищі екоцентру.

Завершуючи івент, директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич  та Олександр Бокотей  обмінялись враженнями і символічними подарунками: книжками, церковними календарями, новорічно-різдвяними композиціями. А головне, що когорта охоронців кажанів поповнилась юннатами з екоцентру.

Людмила БОКІЙ,

завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *