Напередодні Дня матері юннати виготовляли своїм матусям вітальні листівки та виголошували найщиріші слова вдячності

„Серце матері — це вселенська безодня любові, турботи і всепрощення”

Леонід С. Сухоруков

 Майстер-класу передувала презентація, яка розповіла про історію свята, яке  щороку  відзначається у другу неділю  травня. День матері традиційно святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика його популярність цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама – найдорожча та найрідніша людина для кожного. Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.

Чому саме в другу неділю травня? Бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.

 Вперше організувала День Матері американка із Філадельфії Анна Джарвіч у 1910 році. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року вономандрувало вже Львовом. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика „Жіноча доля” Олена Кисилевська. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, свято Матері відзначається в Україну.

Жінка споконвіку вважалася берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку. Для українців образ Матері триєдиний. Любов до рідної неньки переросла у глибоку пошану до Матері Божої, яка завжди є покровителькою українців та втілює невгасиму палку любов до Матері-Батьківщини.

„Необхідно завжди, не тільки  у цей день,  з великою синівською вдячністю ставитися до своїх Мам, пам’ятати про рідну домівку, поважати всіх жінок, адже вони також чиїсь матусі, – наголосив на святі директор Закарпатського екоцентру Олександр Геревич, – Сьогодні свою вдячність можете висловити через допомогу по господарству, а також, привітавши подарунком, виготовленим власними руками. Повірте, вашим мамам  це буде надзвичайно приємно. І подякуйте їм за вас від нашого педагогічного колективу”

Тому захід, який проводився в ЗОЕНЦ 7 травня, продовжився майстер-класом, де юннати виготовляли  вітальні листівки, якими  привітають своїх мам у День свята, в неділю.

Окрасою листівки стали весняні квіти, яківихованці старанно і якісно виробляли з кольорового паперу, прислуховуючись до порад керівників заходу – педагогів організаційно-масового відділу Оксани Кремінь та Мирослави Вайди.

  Організатори свята сподіваються, що дитячі листівки, зроблені з любов’ю і від душі, стануть найкращим подарунком рідним  матусям та бабусям. А самі діти отримали весняний настрій та велике задоволення від своєї роботи.

Юннатам також продемонстровано повчальний відеоролик: „Притча про Маму…”.А вихованка гуртка Марина Повханич прочитала всім присутнім вірш: „Молитва  Матері”.

Тож із святом Вас, наші рідні матусі!

Нехай ваші діти цінують, люблять вас та дають те тепло, яке повсякчас отримують від вас.

Оксана  Кремінь,

завідувач відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *