Найкорисніша комаха на світі — бджола. З цього вислову почалося заняття з юннатами екоцентру і дітками переселенцями

 Напередодні Всесвітнього дня бджіл, яке відзначають 20 травня, педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели заняття з юннатами та дітками переселенцями з Харківської і Донецької областей. Метою міжнародного дня є визнання ролі бджоли та інших запилювачів для здорової екосистеми.

Майже 90 відсотків дикорослих рослин та 75 відсотків провідних світових сільськогосподарських культур залежать від запилення комахами. Запилення рослин – одна з найбільш значимих екосистемних послуг, від якої залежить продовольча безпека людства та функціонування природних екосистем.

80 відсотків видів квіткових рослин потребують перенесення комахами пилку з одних квітів на інші. Без цього неможливе запилення, а отже, і утворення насіння. Без щорічного підтримання цього процесу зруйнується більшість харчових зв’язків на планеті, що призведе до вимирання великої кількості видів. 75 відсотків рослинної їжі, яку споживає людство, також походить саме від комахозапильних рослин. В запиленні беруть участь багато видів комах, з яких найбільш активні бджоли, джмелі, метелики.

Педагоги екоцентру розповіли діткам чим корисні бджоли, де вони живуть, загадували загадки, розказали цікаві факти про бджіл, наприклад, що бджола може впізнавати обличчя людини. А чи знаєте що причиною, через яку бджоли такі галасливі, є змахування крилами 11 400 разів за хвилину!

 Бджола за своє життя виготовляє чайну ложку меду (близько 5 грамів). Усі робочі бджоли – самки. Медоносна бджола – єдина комаха, яка виробляє їжу, яку людина може їсти. Бджола дає віск і пилок. З бджолиного воску виготовляють харчові добавки, а пилок має лікувальні властивості.

 Також на занятті юннати екоцентру з дітками переселенцями розгадували головоломку „Бджільництво”, доповнювали прислів’я та приказки про бджіл. На завершення діти власноруч зробили бджілку з кольорового паперу в патріотичному стилі.

Ми всі можемо зробити свій внесок у допомогу бджолам, чи то в наших садах, на балконах, чи на підвіконнях. Щорічно, відзначаючи Всесвітній день бджіл,  підвищуємо поінформованість про важливу роль, яку бджоли та інші запилювачі відіграють у збереженні здоров’я людей та планети.

Еріка КАЗАРІНА,

керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *