„На екскурсію рушаємо – рідний край вивчаємо!”

Кожна пора року має свої характерні особливості: колір, аромат, настрій. Але особливо дивує своєю неповторністю фарб  художниця-осінь. Осінь ще називають золотою, особливо в жовтні, коли листя на деревах забарвлюється всілякими фарбами — лимонно-жовтими, помаранчевими, червоними, насичено-багряними тощо. Буяння строкатих барв у природі нагадує барвистий прощальний карнавал перед настанням зими.

З метою формування екологічної культури, розвитку спостережливості, естетичних почуттів, виховання любові до природи рідного краю 12 жовтня для вихованців ЗОЕНЦ проведено екскурсію до лікувально-оздоровчого закладу „Малятко” Ужгородського району. На території паркової зони, унікального дитячого санаторію росте велика кількість зелених насаджень, в тому числі хвойних, плодових дерев, навіть розташоване штучне озеро. Тут юні природолюби мали змогу ознайомитись зі змінами, що відбуваються в живій і неживій природі з приходом осені. Так, юннати побачили всі кольори осіннього пейзажу, спостерігали  за поведінкою птахів та комах.

Керівниця гуртка Оксана Кремінь провела бесіду „Що буває восени?”. Опісля гуртківці закладу, поділившись на групи, презентували міні-проєкти під назвою: „Осінні зміни в житті тварин”,  „Листяні та хвойні дерева”, „Неживі об’єкти природи”. Таким чином підсумували, які зміни відбуваються восени, зокрема: відлітають у вирій птахи, знижується температура повітря, опадає листя, сонце світить, але не гріє. День стає коротшим. Зачастили осінні холодні дощі. Комахи стають повільними та сонними, починають впадати в сплячку. У житті інших тварин також відбуваються значні зміни: густішає хутро, змінюється його колір.

Діти активно  грали в рухливі ігри на свіжому повітрі, збирали  різнокольорове осіннє листя, жолуді та шишки для поробок. Також приймали участь у акції „Чисте довкілля”, прибравши паркову зону від сміття. З плодового саду всі дружно зібрали яблука та груші.

 Справжнім бонусом для дітей була верхова їзда.  Година у відкритому кінному манежі в компанії інструктора та 9-річної кобили на ім’я Арніка пролетіли блискавично. Діти каталися верхи, слухали цікаві розповіді про коней.

Пізнавальна екскурсія на свіжому повітрі пішла на користь усім. Діти були справжніми природодослідниками, дослідивши що осінь впевнено володарює у нашому краї, змінюючи все навкруги.

Оксана КРЕМІНЬ,

завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *