Ми не маємо права забути…

Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Події, які відбувалися на території нашої країни в той час – це жахливий період історії, який ми не маємо морального права забути. Комуністичний тоталітарний режим цих років вчинив особливий тяжкий злочин геноциду проти української нації. За різними оцінками, за цей період  були знищені 2,2-3,9 мільйонів українців, третя частина з яких діти.

Так, 25-27 листопада для юннатів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проведено ряд виховних бесід на теми: „Пам’ять голоду, пам’ять смерті”, „Ми не маємо права забути…”, „Час плине, а пам’ять залишається”.

З підготовленої педагогами відділу організаційно-масової роботи інформативної презентації, вихованці дізнались про надзвичайно жорстоке ставлення з боку радянської влади до українського народу, яке визначається  актом геноциду. Про кривавий „закон п’яти колосків”, за порушення якого люди попадали під ростріл або позбавлення свободи на термін щонайменше десять років з конфіскацією всього майна.

Вихованці з інтересом переглянули документальні відеофільми про спогади живих свідків геноциду, з чого починалася скрута, що їли їхні сім’ї в голодні роки і як помирали люди в їхніх селах.

Юннати гуртка „Юні валеологи” разом з своєю керівницею Іриною Катрич працювали над створенням стінного плакату „Засвіти свічку пам’яті”.

В суботу, 27 листопада на науково-практичній конференції, яка відбулась в ЗОЕНЦ, присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. Також, гуртківці разом з педагогами в 16.00 долучились  до Всеукраїнської акції „Запали свічку пам’яті”.

Голодомор став національною трагедією й окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою.

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.
Мій розум навіть не збагне
Страшної люті сталінізму,
Що катував своїх людей,
Це ще жахливіше фашизму!…..

Мирослава Вайдич,

методистка відділу організаційно-масової роботи, ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *