Міжнародний день захисту тварин відзначили в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді

Міжнародний день захисту тварин — це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про тварин, у тому числі домашніх і безпритульних.

Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата свята, 4 жовтня, вибрана невипадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхній біль і страждання гостріше за свої власні.

У багатьох країнах вважається, що домашні тварини — це члени сім’ї, і вони мають такі ж права, як і люди. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу, іх одягають у спеціальний одяг, пестять. І в той же час, є місця, де тварини, як і раніше, страждають від людської жорстокості та недбалості. Дикі тварини також потерпають від людської діяльності, особливо від засміченості територій побутовими відходами.

4 жовтня різноманітні природоохоронні організації намагаються звернути увагу суспільства на проблеми, що виникають у навколишньому природному середовищі. Про це педагоги-позашкільники розмовляли з юними природоохоронцями екологічного центру під час проведення уроків доброти. А закріпити знання, отримані на заняттях гуртків, вирішили 10 та 11 жовтня, провівши масово-виховний захід до Міжнародного дня захисту тварин.

Вже стало традицією відзначати Міжнародний день захисту тварин протягом двох днів. Обов’язково відвідуємо експозицію природи нашого краю в Закарпатському обласному Краєзнавчому музеї ім. Т.Легоцького. Після екскурсії – квест, що допомагає запам’ятати почуте та весело провести час. Далі, теж традиційно, – виставка “Мій домашній улюбленець”. А ось різноманітні майстер-класи – це родзинка у цьому році.

Першого дня під час екскурсії в музей юннати побачили експозиції диких тварин, які занесені у червону книгу України, ознайомились з природою Закарпаття, вивчили її різноманіття і запам’ятали історію нашого краю.

Мета екскурсії – прищепити дітям почуття любові до диких тварин та повагу до всього живого, а всі знають, що легше та швидше дітки все запам’ятовують під час гри. Тому для учнів шкіл міста працівник відділу природи обласного краєзнавчого музею – Руслана Джахман та завідувач відділом екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ – Алла Самойлова підготували квест “Що ми знаємо про тварин?” Юннати з радістю і захопленням виконували завдання, а педагоги їм допомагали. Всі впорались на відмінно і засвоїли нові знання.

Наступного днядіти ознайомились з домашніми тваринами, представленими на виставку „Мій домашній улюбленець”. На святі, учні, господарі тваринок, показували своїх улюбленців та знайомили з ними всіх присутніх. Юннати спостерігали за морськими свинками, хом’ячками, канаркою, карликовими кроликами та собачками.

Під час масово-виховного заходу педагоги ЗОЕНЦ провели майстер – класи , а саме:

· Під керівництвом Копчі М.М. робили домашній зоопарк із солоного тіста. Тут дітки з задоволенням ліпили тваринок. В одного вийшла змія, у другого – черепашка, а декотрі зліпили рибку та метелика;

· З Величканич О.М. виготовляли зоологічну закладку. За допомогою представленої техніки орігамі кожен бажаючий зміг зробити собі закладку для книжки із усміхненими мордочками;

· Андрусь Г.М. допомагала дітям розмальовувати дари природи. Зробили і композиції з природних матеріалів – це краса осінніх барв, яку дарує нам природа;

· Аквагримом займалась Самойлова А.В. До цього майстер-класу долучались студенти, які також із задоволення і цікавістю проводили час на території екологічного центру. Діти повернулися зі свята котиками, тигриками, левами.

В гості до юннатів завітали вихованці спеціалізованої школи – інтернату для слабочуючих дітей, які є гуртківцями і частими відвідувачами екологічного центру.

Діти залишились задоволені святом, яке організували педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Емоції і радість в очах дітей бачили цими днями педагоги-позашкільники, проводячи згаданий захід і від цього почувалися щасливими.

Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, захищаючи братів наших менших, допомагаємо собі та своїм дітям будувати майбутнє.

Алла САМОЙЛОВА,

завідувач відділу екології та природоохоронної роботи,

Мирослава КОПЧА,

методист відділу екології та природоохоронної роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *