Мандрівка юннатів до коней

Кінь — це окремий світ, повний таємниць, нескінченної доброти та щирості

За останні десятиліття роль тварин значно зросла у контексті терапії. Коти, собаки, дельфіни не лише дають змогу не відчувати себе самотнім, а й допомагають підняти настрій, самооцінку, створюють відчуття потрібності. Особливо цінними в психологічному та фізіологічному аспектах лікування є коні.

Часи змінюються, і великі та агресивні тварини, яких століттями використовували як робочу силу, сьогодні „працюють терапевтами”, а іпотерапія – це метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Іпотерапія набуває все більшої популярності у світі.

Так, 24 жовтня юннати ЗОЕНЦ відвідали кінну ферму, що знаходиться на території санаторію „Малятко” Ужгородського району. В гарних і чистих домівках малечу зустріли четверо кресенів-стрибунів. Діти із захопленням годували і гладили нових друзів. Після знайомства педагог-інструктор з іпотерапії – Олена Михайлівна Голік вивела свого найкращого коня і почергово покатала верхи кожного з юннатів.

Вчені давно довели, що їзда верхи впливає на усе тіло людини і допомагає при лікуванні захворювань остеохондрозу, сколіозу, хвороб шлунково-кишкового тракту, діабету, неврастенії, серцево-судинних захворювань. Ще іпотерапію часто використовують для допомоги дітям із ДЦП та аутизмом.

Під час їзди задіюються всі м’язи людини. За рахунок вищої на 1,5-2 градуси температури тіла вороного та його рухів, ноги дитини, яка сидить верхи, розігріваються. Це нормалізує тонус м’язів, пришвидшує кровообіг у кінцівках та відповідно поліпшує його в мозку. Також під час їзди в сідлі дитина намагається втримати рівновагу і не впасти, тож задіює як здорові, так і хворі м’язи.

Окрім того, самооцінка дитини, яка керує такою великою істотою, підвищується. Дитина стає зосередженою, цілеспрямованою, сміливою та впевненою.

Після спілкування з кіньми дитячі душі наповнилися позитивними емоціями, радістю, а деякі зізналися, що здійснилась їхня заповітна мрія -покататися верхи. Отже, мрійте, і мрії обов’язково здійсняться!!!

Відділ організаційно-масової роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *