Мандрівка рослинним світом Срібної Землі

Закарпаття славиться чудовою природою, багатством рослинного світу і гордими закарпатцями. Іншу назву нашого краю – «Сріберна Земля» – пов’язують із легендою про церковний дзвін. Дзвін той за легендою не простий, а «сріберний», відлитий у Києві в 1034 році і подарований дочкою Ярослава Мудрого Анастасією Богаревицькій церкві, що на Іршавщині. Дзвони Закарпаття рятують від бурі, розганяють хмари, оберігають наш край. Але найнадійнішими охоронцями краю, його природи є підростаюча молодь, яка вивчає рідний край, його історію, природу, народні звичаї, плекає в серці велику любов до Батьківської землі.

Саме до таких маленьких закарпатців – патріотів краю, що відпочивають у літньому таборі, який організовує Соціально-Катехитичний центр Мукачівської греко-католицької єпархії у селі Анталовці, завітала Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, експерт Інституту еколого-релігійних студій, яка підготувала для юних природолюбів екологічний квест «Вивчаємо рослинний світ Срібної Землі».

Під час виконання завдань квесту діти на час занурилися в неповторну красу природи Карпат, гір і полонин, букових пралісів, дивовиж рослинного світу, дізналися багато цікавого про наш чарівний край.

Діти мали можливість перевірити свої знання і позмагатися у вмінні працювати в команді, виконуючи завдання квесту. На зупинці «Лікарські рослини» потрібно було за описом впізнати рослину, що має лікувальні властивості, назвати її і правильно підібрати зображення. На наступному майданчику діти змагалися у знанні овочевих культур, які ростуть на бабусиному городі, розповідали, в яких регіонах Закарпаття швидше достигають врожаї і чому. На зупинці «Знайди пару» юні дослідники природи повинні були підібрати до назв рослин характеристики, що їм відповідають, як от: «Едельвейс – символ Карпат», «Дуб – сила і здоров’я», «Ромашка – антисептик», «Мати-й-мачуха – кашель», «Росичка – рослина-хижак», «Проліска – провісник весни» тощо. Під час розв’язування кросворду «Рослини» юні народознавці відгадували загадки про флору краю, зокрема, рослин-символів та червонокнижних.

Під час екологічного заходу діти розширили знання про рослинний світ, зрозуміли необхідність дбайливого ставлення до довкілля і флори зокрема. Дізнавшись, що наш край є найбагатшим у флористичному відношенні регіоном України і налічує більше 2000 видів рослин,  діти дійшли висновку, що обов’язок кожного мешканця краю – вивчати, охороняти та примножувати зелені багатства Закарпаття!

Захід проведено у співпраці із Закарпатським Товариством охорони природи та Інститутом еколого-релігійних студій у рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany #AA_Kultur) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Ольга Величканич,

завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *